| PostMortem a întrebat:

Daca la voi in localitate, s-ar infiinta de catre tineri o Campanie-AntiManele, cati dintre voi ar fi pro si cati ar fi contra?, eu as fi contra, astept parerile voastrehappy.multumescwinking

Răspuns Câştigător
| Encore a răspuns:

Ang3l_or_d3v1l ai dreptate ca toti au dreptul sa asculte ce vrea, dar mentalitatea manelistilor si comportamentul lor pe mine unul ma scarbeste cand ii vezi ca asculta manele pe strada, tramvai etc, si se iau de toata lumea parca nu mai imi vine sa zic, ca fiecare are dreptul sa asculte ce vrea...

21 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Nu sunt nici pro, nici contra.Nu le ascult, deci nu ma deranjeaza.happy

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu as fi prowinking
Nu imi plac manelele deloc straight face
Numai cand aud o manea deja ma dor urechile.Acest gen de muzica vorbeste numai despre bani, femei...
Eu nu am nimic cu cei care asculta acest gen de muzica, insa mie nu imi plac delocstraight face

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu imi plac manelele, dar nu as face atata caz din asta... Fiecare are dreptul sa asculte ce vrea. Ce ar trebui sa se dezvolte la noi este bunul simt... Fiecare asculta ce vrea... dar nu la volum maxim si in locuri publice sa deranjeze pe altii. Pana la urma consider ca asta e problema...

| Antrax a răspuns:

Unde sa ma inscriu? (nu imi plac manelele)

| anaid a răspuns:

Eu sunt pro da cu cine sa fac campanie?laughingMai sunt altii pro dar majoritatea asculta, adica mai mult de 50% din adolescenti, deci nu i rezolv decat sa se produca o bataie de proportii in mijlocul orasului...ca sa vedem rezultatele campaniei... daca cei mai multi dintre cei batuti sunt manelisti castigam noi... daca sunt mai multi din grupul nostru batuti castiga eilaughing

| cioko19 a răspuns:

Manelele turcesti sunt foarte frumoase.nu stiu daca ati auzit vreodata :p
Dar manelele. " astea ale noastre".hm nu stiu ce sa zic. happy
nu.nu prea sunt gustul meu.
Si de vina sunt versurile acelea. care se repeta de mii si mii de ori.cu "shukar, bani, femei, masini, versat etc".
Nu as fi nici pro, nici contra, pentru ti-am zis.manelele turcesti imi placlove struck

| ViVi a răspuns:

Pro companie
urasc manele

| Casiana a răspuns:

Eu sunt contra manelelor...Adica versurile unor manele nici macare nu au inteles, le lipseste uneori chiar si acordul intre subiect si predicat...Probabil ca este decizia fiecaruia, si unora li se pare o muzica buna, insa mie nu imi plac...thumbs down...Astept sa vad si alte parerikiss! PA!

| kitty_8919 a răspuns:

Eu as fi PRO da sincera sa fiu nu cred ca putina lume de la mine din localitate adora manelele asa ca sunt inconjurata de manelisticrying

| Miяu a răspuns:

Pro

| Lumy a răspuns:

Sunt pro(nu suport manelele)

| ToxiKat a răspuns:

Contra manelelor....consider ca manelele sun un simbol al prostiei...adica...toate seamana intre ele si transmit acelasi mesaj: bani si putere...bine...mai sunt si exceptii, gen povesti de dragoste din telenovele, dar asta e partea a doua...

| ToxiKat a răspuns:

Sunt* rectific...

| PostMortem explică:

O da am uitat sa specific,,, as fi contra(manelelor)...nu contra campaniei, o greseala gramaticalahappy scuzati

| Chuck a răspuns:

Nu mi-as pierde timpul cu asemenea prostii.

| utilizatortpu a răspuns:

Cool! Frate! Cool! Aş fi vrut şi eu să încep aici la TPU, o Campanie AntiProstie, dar am primit semnale că vor trebui să închidă site-ul în cazul ăsta. Aşa că eu nu am făcut nimic cu campania mea, vezi ce faci tu cu a ta. Şi poate îmi trimiţi şi mie CD-urile alea cu Domingo şi Verdi. Să fii iubit!

| LaR1sA a răspuns:

Fiecare cu gusturile lui...Eu as fi neutra nu'mi plac dar nici nu ma deranjeaza asa cum ma deranjeaza o melodie hard'rock sau cum s'o numi.Decat sa mi se tapeze parul automat cand aud o melodie mai bine fac caterinca de o manea laughing

| eliza a răspuns:

Buna! eu urasc manelele nu inteleg nimic din ''muzica'' aia, ma dezgusta. nu stiu cine a inventat muzica asta dar i-a lpsit o doaga, stiu ca ea provine din Turcia, Arabia nu mai siu eu. i-a lipsit o doaga aluia care lea facut in romana ca atat mai ne ipsea cat era Romania vai de mama ei mai au aparut si manele s-a pus capac. pe strada, in tranvaie, in metrou copii cu costume negre, camasa rosie, ciocate in picoare, ochelari de soare negri cu niste tampeni stralucin pe ei, si un telefon smecher in mana. nu vreau sa-mi fac dusmani dar asta e parerea mea sper ca nu am suparat pe nimeni sau jignit fiecare cu gusturile lui.pa pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu desigur as fi pro manelelor.Nu-mi plac, dar fiecare ar dreptul sa asculte ce vrea. Fiecare cu opiniile lui.
dacade exemplu eu_o_mica_enigma ii plac manelele nu am nimic impotriva lui/, ba chiar o sa stau mai departe de ea, ca sa nu ii aud "frumoasele cantece rock"
Deci pro.
Nu luati asta ca un raspuns stupid pentru ca fiecare pers are dreptul eiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As fi contra :P.
Eu daca aud pe cineva ascultand manele ii spun sa dea mai tare si sa inchida;).
http://www.youtube.com/watch?v=VOjv86AHWRU
xoxo
by zui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As fii pro 100%