| anonim_4396 a întrebat:

Dacă ma joc într-una cu nasul, cum ar fi să îl îndoi, sa îl modelez, să îl apuc si să îl întind, sunt șanse să mi-l măresc singur? (Nu vreau asta, dar am ticul prost să o fac)

Răspuns Câştigător
| IonutPetre12 a răspuns:

Da,asa am pățit eu.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nasul este un calorifer care încălzește aerul rece. Pentru asta este cu vase de sânge multe, la suprafața mucoasei. foarte fine. Riști să le lezezi. Așa că, ține mâinile la spate.

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să renunți la acest tic, te poți răni la nas.

| Beyou799 a răspuns:

Cel mai probabil nu, dar in schimb, poti face epistaxis, iti sensibilizezi venele nazale (prin urmare, sangerari nazale), si se poate ajunge la hemoragii daca dupa cateva sangerari inca mai faci asta. Incearca sa-ti tii mainile ocupate ca sa scapi de acest tic, sau sa porti manusi fara degete, sau mai groase pana te dezobisnuiesti de tot! Se poate scapa dr acest tic.

| Denisa0502 a răspuns:

Da, sunt sanse. Nu este vorba doar de marire, ii poti provoca, de asemenea, rani. Incearca sa renunti la acet tic, ocupa-ti mainile cu altceva!