| Loredana123 a întrebat:

Daca ma mut in semestrul 2 la un liceu mai bun fata de cel actual ce medie se ia in considerare? Si as putea sa ma mut intr-o clasa a nume?

2 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Ambele medii se iau în considerare pentru media anuală (cea din primul semestru și cea de pe al doilea) chiar dacă tu te muți.
Ca să te poți muta, media semestrială trebuie să fie mai mare decât a ultimului din clasă, însă dacă nu există locuri libere, degeaba.
Baftă!

| MolieDetara13 a răspuns:

Se ia in considerare media din clasa precedenta. Daca exista locuri te poti muta.