| iulia2002 a întrebat:

Daca media mea anuala este 9.96, iar a unei colege este 9.89, ce premiu luam fiecare? Sunt clasa a 5 a.

Răspuns Câştigător
| rosalinda985 a răspuns:

Tu iei I iar ea II

8 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Tu iei I, ea II.

| zurick a răspuns:

E mica diferenta si la mine in clasa s-a intamplat la fel si au luat locul 1.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Conteaza si sutimile.A ta e mai mare.

| SisMusic a răspuns:

Depinde de media celorlalti colegi!
Daca o sa fie diferente mici de medie probabil tu o sa iei premiul 1 si ea 2 sau tu 2 si ea 3 debinde de mediile celorlalti colegi ai tai!
Bafta in continuare!winking

| iulia2002 explică (pentru SisMusic):

A mea e cea mai mare medie din clasa, dar eram curioasa daca luam acelasi premiu amandoua

| SisMusic a răspuns (pentru iulia2002):

Cum ti-am zis depinde si de mediile celorlalti dar ce mai sigur luati amandoua priemiul | fara griji!winking

| deeaishere a răspuns:

Diferența este mică deci ați putea să luați amândouă premiul 1, dacă asta e cea mai mare medie.

| SkippTralala a răspuns:

Fiti seriosi e diferenta de 0, 07. Clar luati aceelasi premiu!