| Brunett94 a întrebat:

Dacă mi-a venit menstruația pe 2 și pe 29 Ianuarie în februarie îmi mai vine? Dacă da cam pe ce data?

Răspuns Câştigător
| christall a răspuns:

Cred ca e o dereglare hormonala. De obicei ciclul vine la 28 zile. Calculeaza cate zile sunt intre 2 si 29..si numara tot atatea de pe 29. Cel mai bine e sa ti le notezi undeva sa iti calculezi si sa stii cand sa te astepti. Nu stiu daca tie ti-a venit de 2 ori sau ti-a intarziat cea din decembrie.

| Brunett94 explică (pentru christall):

Nu mi-a întârziat ceea din decembrie. În decembrie mi-a venit pe 9.

| christall a răspuns (pentru Brunett94):

Pai, de pe 9 dec pana pe 02 ian sunt 25 zile, apoi de pe 2 pana pe 29 sunt 29 zile, daca am calculat bine. E o mica dereglare, dar asta se regleaza in timp. Nu stiu pe vreo fata sa ii vina fix la 28 zile. Asa ca nu iti face griji, e normal.

| Brunett94 explică (pentru christall):

Eu nu îmi fac griji ca nu vine pe data fixa. Niciodată nu mi-a venit pe aceeași data. Îmi fac griji ca pe 2 când mi-a venit m-a ținut ca de obicei 3-4 zile și a curs normal. Pe 29 în schimb m-a ținut 1-2 zile. În prima zi am folosit absorbante apoi doar proteslipul pentru ca îmi curgeau doar câteva picături. Plus ca într-una din seri am observat pe lenjeria intimă o pata maro deschis ca mai apoi, a doua zi la baie pe hârtia igienica am observat o scurgere roz-pal.

4 răspunsuri:
| Maribell a răspuns:

Cu siguranta iti va veni si in februarie. Probabil ai racit jos si de aceea ti-a venit de 2 ori in luna precedenta. Sau probabil ai un ciclui neregulat. Nu aii de unde sa stii cand iti va veni luna aceasta. Dar sstai linistTitaa, nu e nimic grav. Dar pentru orice siguranta poti merge la un consult ginecologic.