| anonim_4396 a întrebat:

Daca nu mananc o saptamana cate kg slabesc?hee hee

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Mai, stai deoparte de diete extreme si alte porcarii.Citeste aici :,, Adoptarea unei diete prin infometare sau prin privarea organismului de substantele nutritive esentiale nu va face decat sa te "bombardeze" din nou cu kilogramele tocmai pierdute.''
https://www.eva.ro/......19781.html

4 răspunsuri:
| literallythesamebruh a răspuns:

Nu știu, dar nu e ok să nu mănânci. Conceptul de a slăbi nu presupune să faci foamea, doar să mănânci sub necesarul tău caloric și să introduci și sportul în rutina ta zilnică.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu numai că slăbești, dar cel mai probabil vei ajunge la urgente din cauza înfometării.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu cred că e ok sa stai o săptămână nemâncat, însă o zi, de 2-3 ori pe săptămână o poți face, mai detoxifici organismul, însă dacă nu mănânci o săptămână, cel mai probabil dai vreo 3-4 kg jos, insa le vei depune la loc dupa ce vei manca, deoarece corpul va depozita mâncarea mâncată de tine pentru a se adapta pe parcursul săptămânii ce urmează.

| Aurora99 a răspuns:

Buna! Am fost si eu in situatia ta si stiu cum este. Daca doresti sa te ajut, da-mi mesaj in privat, te rog!