| Stephanova a întrebat:

Daca o adolesceta este in depresie si nu vrea sa vorbeasca cu un psiholog, ca nu vrea sa se faca de rusine.cum poate scapa de depresie? daca poate.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Se face si mai tare de rusine daca refuza, tocmai pentru ca-i psiholog si este acolo sa o ajute, fara de care nu poate scapa de depresie.

O alta varianta ar fi: sa mearga la biserica sa se spovedeasca preotului si primeste consiliere de la preot.

3 răspunsuri:
| Staind a răspuns:

Nu se face de rusine la psiholog.
Nu e o rusine sa ceara ajutor daca se simte complesita de jeg.

| darrio2007 a răspuns:

De ce sa se faca de rusine in fata psihologului? Asta este meseria lui iar informatiile vor fi confidentiale. E mai usor sa scrie pe un site ca ăsta sa stie atata lume? Clar ca este o gandire imatura si gresita.

| peperonies a răspuns:

Cine a diagnosticat-o cu depresie trebuia sa ii ofere si o solutie.