| EsteriaX a întrebat:

Daca optezi pentru invatamant cu frecventa redusa, la facultate, mai poti beneficia de cazarea la camin?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Oricum nu ai drept sa stai la camin pe gratis, ca nu esti la buget. La buget sunt doar cei care invata la curs de zi si au numai note de peste 9.50
La cursuri de fara frecventa sau cu frecventa redusa, chiar nu se justifica sa platesti cazare la caminul studentesc, odata ce merg din an in pastel, la facultate.

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Depinde de facultate. Prioritate au cei care sunt la zi deci daca mai raman locuri poti prinde si tu. Important e sa faci cererea la timp.

| Andreeush a răspuns:

Nu, fiindcă frecvență redusă înseamnă că te prezinți doar la examene ceea ce înseamnă că nu ai nevoie să stai în cămin.