| nikappa a întrebat:

Daca parintii nu imi dau voie la sala si sa imi cumpar nimic legat de aceasta... cum pot o masa musculara destul de mare?

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu poti, asteapta sa cresti sa te poti duce la sala, sa mananci ce trebuie si sa-ti poti cumpara suplimente.

Pana atunci incearca inot sau polo, macar la alea te lasa?

| nikappa explică (pentru Cosmin86):

Mnu....deci nu ma laasa sa fac absolut nimic...

| Cosmin86 a răspuns (pentru nikappa):

Cati ani ai? Pai vor sa stai toata ziua in casa, sa ramai firav + ca e foarte nesanatos sa stai toata ziua degeaba, mai tarziu o sa faci burta si altele

| nikappa explică (pentru Cosmin86):

14 jumate

| Cosmin86 a răspuns (pentru nikappa):

E o varsta foarte buna pentru sport, daca nu sala macar inot, baschet, etc.

| MrT30 a răspuns:

Salut! Nu cumpara nimica pentru muschi, iti strici ficatul, si la sala cheltuii banii! Fa 5 flotari azi, maine 10 tot asa. fa 10 abdomene azi, maine 20, tot asa! Si fa niste exercitii cu niste gantere(daca ai) daca nu ai gantere fa cu niste bidoane cu apa/nisip! poti sa te uiti la exercitii pe www.culturism.ro

| Cosmin86 a răspuns (pentru MrT30):

La sala cheltui banii? Normal, niciun antrenament acasa NU se compara cu unul la sala.

ASta e un sport SCUMP, si nu sala e problema, trebuie sa bagi in mancare+suplimente de 12 ori mai multi bani decat bagi la sala.

Apropo, pentru muschi trebuie sa maresti GREUTATEA, NU numarul de repetari, DE CE recomanzi sa mareasca numarul de flotari? MAXIM 10, cand poti mai multe maresti GREUTATEA. Si cu flotari lucrezi partea inferioara a pieptului, partea superioara NU vrei s-o lucrezi?

Iti strici ficatul cu chestii pentru mucshi? De unde stii asta, din anii tai de cercetari? AI citit macar UN SINGUR STUDIU despre produsele pentru muschi? Daca da, ai stii ca ele iti IMBUNATATESC SANATATEA, in niciun caz nu ti-o agraveaza, si aici vorbesc de : proteine, vitamine, minerale, aminoacizi, etc.

TU probabil confunzi suplimentele cu steroizii cand zici ca iti strici ficatul.

Bani necesari pentru sportul asta lunar :

- abonament sala, aprox. 1 mil
- mancare : 12-15 milioane
- suplimente : 3-5 milioane

Sincer, daca nu stii NIMIC despre sportul asta mai bine taci.