| Cristy_6051 a întrebat:

Daca parintii te lasa sa fumezi... Politia se mai baga?
Adica se da vreo amenda parinilor sau se intampla ce daca t fumezii si aprintii tai stu si te lasa?

Răspuns Câştigător
| alecs871 a răspuns:

Daca te referi la tigari normale, politia nu are nicio treaba, alea nu sunt interzise consuluilui de catre minori, dar este interzis vanzarea acestora minorilor.
Sau daca te referi la alte tigari, tot nu are nicio treaba consumul lor, fiindca nu este interzis sa consumi, ci este interzis sa le dai mai departe, sa fi dealer, si aici ma refer ca politia nu are treaba pentru consumul lor doar la tigari, nu si alte cele.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca esti minor, parintii tai vor fi amendati si se gasesc in pericol de a fi decazuti din drepturile parintesti fiindca nu au grija de tine.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Poliţia nu are ce să facă. Doar să îi amendeze pe cei care vând ţigări minorilor.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

P. S. Sper că ştii că nu e bine să fumezi şi că îţi poate afecta creşterea şi dezvoltarea, asta pe lângă faptul că îţi distruge sănătatea.

| marsy a răspuns:

Daca ai 18 politia nu are nimic cu tine! ca esti major

| gabryel a răspuns:

Depinde de ce tigari este vorba...normale sau cu preparate cu plante?

| roox a răspuns:

Da' din câte ştiam eu poţi să fumezi fără acordul părinţilor... amenzile le iau magazinele care vând ţigări minorilor :d

Baftă!

| Gipsy a răspuns:

Fumezi nu.rolling on the floor

Pai cred ca nu. Daca parintii sunt atat de nestiutori incat sa isi lase copii sa fumeze, politia cred ca nu mai are de ce sa se bage...Doar daca parinti nu stiu, vin doar sa le aduca la cunostinta ca au niste copii nesanatosi la cap.laughing

| DianaLostInDreams a răspuns:

Politia nu are ce sa faca.Am patit eu, au intrebat ale cui sunt(erau pe jos stinse) si doar atat, au trecut mai departe.

| Cristy_6051 explică:

Asa mersi multwinking