| danaalexa a întrebat:

Daca participi la miss la boboci in liceu (nu neaparat castigi) devi super popular si ai multi prieteni sau umbli cu cei mai super tipi? daca iesi miss probabil ca da da daca numai participi?

Răspuns Câştigător
| Roxy a răspuns:

Pff si mai simplu decat sa participi la misslaughing
Ca poate nu trece de preselectielaughing
Du-te si fale un oral la cativa baieti deastia mai mari si sa vezi ce populara devilaughing
Serioshappy
sau du-te cu fuste scurte si decolteuri si tot timpu machiara strident.iesi in evidentahappy
majoritatea prietenilor mei si eu suntem destul de cunoscuti in scoala si baieti care au fost mister nu ies numai cu tipe super populare sau asa ceva...ies cu fete normale care poate nimeni din liceu nu le cunoaste si nici nu vor sa fie cunoscute ca dupa aceea sa fie numita tarfa...
Daca vrei participa la miss si poate o sa si castigi. da crede-ma ca nu o sa fi mai populara. da o sa te stie lumea ca fiind aia care o castigat miss-ul. da tot odata iti formezi acea imagine de tipa inabordabila si fitoasa pe care toata lumea o face tarfa si-o barfestehappy
Oricum e viata ta deci treaba tahtongue

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce prostie
esti una de aia care se uita toata ziua la filme pentru adolescenti in care sunt unele super populare si au o groaza de prieteni? Si tu le crezi?

lasa-ma sa-ti zic eu ceva...viata nu este ca in filme. nu asa atragi simpatia nimanui... daca participi la miss(ce gandire superficiala). conteaza cum esti tu, cum te porti cu ceilalti.

in loc sa incerci sa fi vreo fitoasa superficiala, incearca sa te faci placuta fiind o colega de treaba, draguta ...si incearca sa iti faci prieten adevarati...care sa te placa pentru cea ce esti nu pentru ca esti populara bleahhh.

sper ca nu te-ai suparat (ma cam luat valu) dar ce am spus este chiar adevarat happy. oamenii te vor iubii pentru cea ce esti nu pentru cine pretinzi tu ca esti. Fi sincera, deschisa...si totu o sa fie bine...:d
oricum bafta la liceu

| happy_7964 a răspuns:

Popularitatea si numarul de prieteni sunt invers proportionale. Cu cat esti mai populara cu atat ai mai putini prieteni adevarati. Popularitatea naste invidii si impresii gresite si te vei trezi inconjurata de oameni falsi care sa iti intoarca spatele la primul pas gresit."Miss-urile" sunt in general urate de mai toata lumea, chiar daca nimeni vrea sa o recunoasca. Fii "fetita cuminte" si stai in banca ta si vei 4-5 prieteni care sa te ajute cand ai nevoie!

| ShiNee a răspuns:

E o prostie...nu ai cum sa devii popular pe baza acestui concurs... o sa se uite lumea ciudat la tine si o sa se barfeasca : ' ee pare fitoasa cine se crede de participa la miss" sau " da nu e asa frumoasa ca sa participe la miss'' sau vor comenta de costumatii si altele
cel putin la toate balurile la care am fost asa auzeai prin imprejur.asta vorbind de fete, iar pe baieti nu prea ii intereseaza ca tu participi la miss.
si ce daca participi sau castigi? daca ei vad prin liceu o fata mult mai speciala dar care din modestie nu a participat, cu siguranta vor fi atrasi mai mult de acele fete...

iar in cazul in care castigi se vorbeste de reusita ta doar in primele 2 zile, si atunci cand faci vreo prostie laughing

stai calma mai bine stai si dansezi si doar asisti la ce balbaie miss-urile oh go on