| alexcoman34 a întrebat:

Daca pic examenul national cu 4 la ambele materi pot sa intru la liceu cu media generala 5-8 8.20? ajutor dau funda!

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Pai din cate stiu(am trecut prin asta), la examenul asta nu exista notiunea de a pica, se face pur si simplu media intre examen si medii. Daca tu iei 4 la amandoua, o sa ai media de admitere in jur de 6 si nu stiu daca vei fi admis la licee bune, deci incearca sa inveti si da ce ai mai bun din tine.