| UmbraDeVulpe a întrebat:

Daca porti tricouri si bluze de marimea xl atunci si o geaca daca iti cumperi cu marimea xl cel mai probabil iti va fi buna, nu? Ca si eu port tricouri cu xl, si cred ca si bluze nu stiu, si am comandat o geaca cu marimea xl si na... Sa stau linistit ca cel mai probabil imi va fi buna sau?

34 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"o geaca cu marimea xl ...imi va fi buna sau?"

dacă ești gras - da, altfel o să stea ca pe gard

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

" UmbraDeVulpe : ...am ceva burta. E buna atunci?"

trimite-ne o poză cu tine și una cu haina apoi mai vb

| dullcat a răspuns:

Cred ca e 10-a intrebare despre geaca.Trebuie sa verifici tabelul de marimi, fiindca nu toti producatorii le fac la fel, cu marimi standard. Daca nu ma insel, am mai avut noi discutia asta si despre alte haine.Dar observ ca iti intra pe o ureche si iti iese pe alta. laughing

| sierra1 a răspuns (pentru dullcat):

Deh... n-are interlocutori

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Cand vine vorba de marimi nu poti aproxima din ochi, ci e vorba de masurat cu un metru de croitorie.

| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Iar tabelul ala e jalnic.Se vede cat de serios e site-ul.:)) In locul tau n-as mai comanda de la ei.

Uite aici cum trebuie sa te masori.Vezi desenul cu geaca:

https://www.modastore.ro/img/cms/Marimi%20Geci%20Barbati.jpg

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Cum spuneam, dovedeste cat sunt de seriosi.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Daca zici tu...laughing Eu ma indoiesc ca merita sa te joci asa de-a returul.Cu siguranta si acesta costa, deci pentru ce sa pierzi bani asa aiurea?

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Sincer, eu nu am comandat/cumparat niciodata chestii din astea fiindca nu am simtit nevoia sa imi afisez gusturile si nici sa fac reclama.laughing

Răspuns utilizator avertizat
| relian a răspuns:

Daca masura ta este XL atunci aia cumperi, atit tricou, geaca si orice ai lua.
Normal ca iti vine, chiar daca geaca e mai mare ca si volum, este masurata in interior, nu pe afara, asa afara poti avea si juma de metru grosime material, conteaza pe ce sta acel tricoul geaca etc.acolo se masoara.

| Hyperion7 a răspuns:

Și eu purtam tricouri L,iar când a fost vorba de geaca purtam M.
Deci nu m-aș lua neapărat după tricouri,dar în orice caz, daca e, ii dai retur sau faci schimb cu alta mărime (asta daca accepta magazinul ) sau na, poate ți-o fi buna.
Dar de curiozitate, ce geaca?

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Sper sa stea okhappy

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu avem de unde ști exact până nu vedem produsul in fata, până atunci, ne dăm doar cu parereahappy

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Pai depinde și de constituția ta,daca ești slab,o să cam stea, dar daca ești butucănos, cum se zice in popor, atunci nu, o să stea ok

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Mai întâi lasă să vina și după ii suni, că poate asta e buna, cum ziceam, nu aveam de unde ști acum, până nu o probezi
A fost trimisă comanda?

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Repet,hai sa așteptăm și să vedem și apoi tragem concluziile, nu invers, ok?

Răspuns utilizator avertizat