| FaraNume1245 a întrebat:

Daca se leaga de mine cineva pe la liceu sau pe strada, si eu il bat (nu ma iau la bataie cu cineva decat daca ma loveste sau enerveaza sa imi sara capacele), pot avea probleme cu politia sau ceva? Mentionez ca nu incep eu conflictul.

3 răspunsuri:
| Madesz a răspuns:

Nu, nu ai nicio vină. Așa mai fac și eu.

| Crainstorm20 a răspuns:

Buna! Desigur ca nu. se numeste auto-aparare:
-Daca se apropie prea multa, te ameninta sau da in tine.Ai voie sa dai, aperi, folosesti pistol, spray cu piper sau spray paralizant.
-Daca a fost in auto-aparare atunci politia n-are voie sa iti de-a amenda, aresteze.

| Caddy14 a răspuns:

Numai niste declaratii.In rest nimic.Am patit de o gramada de ori.