| anonim_4396 a întrebat:

Daca sunt ateu si imi moare un credincios din familie am voie in biserica sau la inmormantare, ce fac?

Răspuns Câştigător
| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Tot ai dreptul, dar dacă oricum nu crezi nu văd de ce te-ai duce.

| darrio2007 a răspuns (pentru Niciunnumedeutilizator):

Tu nu te-ai duce daca ai fi ateu si iti moare cineva apropiat, din familie?

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai voie, că doar nu scrie pe fruntea ta ateu.

| LostForForever a răspuns:

El tot te iubește cu adevărat stai liniștit

| anonim_4396 explică (pentru LostForForever):

Zi da sau nu, nu ma faci pe mine sa cred in zeii tai panarame imaginare

| LostForForever a răspuns (pentru anonim_4396):

Da te iubește cu adevărat happy

| anonim_4396 explică (pentru LostForForever):

Frate vreau dovada ca exista dumnezeu asta, NU ai dovada, nu ma mai stresa, cum sa merg in biserica sa ma iau la cearta cu preotul cand o afla ala ca sunt ateu iti dai seama

| LostForForever a răspuns (pentru anonim_4396):

Faptul fac tu ești sănătos și nu ai nimic și nici lipsa o mâna-n un picior nu dormi pe străzi nu ești foame și ai doi ochi doua mâini pe care te poți hrăni singur fără ca nimeni sati țină lingura la gura toate astea sunt datoria lui azi dacă trăiești și poți sa mergi sate distrezi cu prieteni te-ai sa mănânci mâncărurile pe care tie îți place și stai alături de oamneii pe care îi iubești sunt datorită lui nimeni nu are dreptul sate judece dacă ești ateu eu nu team judecată happy nu am nimic cu tine happy niciun preot care crede cu adevărat in Dumnezeu cu adevărat nu te-ar judeca pentru ca ești ateu poți fi orice religie poți fi și mason și ateu și orice altfle el este doar unul singur frate și el te iubește cu adevărat așa cum ești tu și eu și cu toți eu nici nu ai idee de câte Belele Tea salvat pana acum nici nu ai idee de câte ori Tea salvat atunci tu când nu mai știai ce drum sa apuci și erai debusolat nici nu ai idee de câte ori Tea pus pe drumul bun fără ca sa-ti dai seama tu nici nu-ti poți închipui vreodată in viața ta de câte ori a fost lângă tine și Tia dat curaj putere răbdare sa poți trece peste probleme tale sa poți avea liniște sa poți dormi lângă familia ta lângă oamenii pe care tu ti la ei și îi iubești cu adevărat

| anonim_4396 explică (pentru LostForForever):

Https://dumnezeuesteimaginar.blogspot.com/......orici.html am citit-o eram deja demult ateu

| LostForForever a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-i nimic stai liniștit

| anonim_4396 explică (pentru LostForForever):

Treaba ta, nici macar nu te uiti ce scrie acolo am incercat sa te ajut macar cu asta sa nu m-ai crezi in ce cred altii, bafta

| LostForForever a răspuns (pentru anonim_4396):

Bafta ai grija de tine

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Usurel, "iluminatule" si "rationalule", dupa ce ca ai pus o intrebare ca asta, iti mai versi si nervii! Da, poti sa faci ceea ce ai mentionat, toata lumea face asta indiferent daca este atee sau mai stiu eu ce!

| FreddieM a răspuns (pentru anonim_4396):

I-l doare-n coor pe popa de ateismul tău. Basta ca baga mortu-n groapa și inşfaca bistarii. Sunt ateu original, am trei fini botezați, mi se rupe de popi și de biserica, important e ca sunt nasul lor.
Mergi sanatos, fii educat, transmite condoleanțe familiei, gusta ceva de la praznic și asta e. Ți-ai făcut datoria de membru al familiei.
Cheers

| cosmogirl a răspuns:

Cine iti interzice?