| CordoneanuFlorinaIna a întrebat:

Dacă sunt în plasament și nu mai vreau sa ma mai duc la școală, sau refuza sa ma duc la medic se poate?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se poate, fiindca Protectia Copilului poate veni sa te ridice si sa te inchida in casa Copilului, daca refuzi sa mergi la scoala sau sa mergi la medic atunci cand ti se cere acest lucru.

| MistarGoGu a răspuns:

La Medic nu te poate duce NIMENI cu forța! Dar 10 clase sunt OBLIGATORII! Ii poți face probleme persoanei care răspunde de tine *( te are în plasament)!
Cati ani ai?