| RăzvanMoN a întrebat:

Daca sunt la profesionala, si vreau sa fac seralul * fac 13 clase * se pune ca si un liceu facut si pot da la o postliceala?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca terminarea unui liceu are aceleasi consecinte, indiferent de forma acestuia - cu frecventa la zi, cu frecventa la seral sau cu frecventa redusa. Diplomele obtinute sunt aceleasi si ai aceleasi drepturi, astfel ca poti urma orice scoala postliceala sau facultate, bineinteles daca reusesti la adimitere.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot liceu este, vei da bacalaureatul ca toti ceilalti.