| Mihai473736 a întrebat:

Dacă sunt major știu ca îmi pot face singur o cerere de motivare a absentelor. Totuși întrebarea mea este dacă o scriu eu de mână se acceptă sau trebuie sa folosesc un model oficial și dacă e valabila a doua varianta trebuie sa fie un model al liceului meu sau poate sa fie orice model de cerere de pe internet?

2 răspunsuri:
| Cipi1212 a răspuns:

Absențele trebuie să fie motivate.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu se accepta nici o cerere semnata de tine, fiind ilegala, chiar daca esti major.
Parintii tai trebuie sa faca acea cerere si ei sa o semeneze, ca sa fie legala totodata confrmand ca ei stiu de absentele tale.