| Elena_Ramona_2001 a întrebat:

Daca sunt pe profilul "stiintele naturii" s alegsa dau bacul la mate,romana si biologie, am proba orala sau doar scrisa?

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Indiferent de profilul la care ești, ai atât probe scrise, cât și orale/competențe.
Probele orale/competențele sunt comune și ai la: română, o limbă străină din cele studiate și competențele digitale(tic). La română obții mediu/avansat/experimentat(mediu e cel mai mic, experimentat cel mai mare), iar la celelalte două A1/A2/B1/B2(A1 cel mai mic, B2 cel mai mare) și nu influențează în niciun fel media de la bacalaureat, dar trebuie să fii prezentă la toate.
Având în vedere că ești la științe ale naturii, probele scrise vor fi la: română, matematică M2 și o disciplină la alegere dintre: biologie, chimie, fizică și informatică(da, poți da și informatică, dar diferită de cea de la matematică-informatică, bineînțeles, pentru că ei fac informatică și în clasele a XI-a și a XII-a).