| AdyP20 a întrebat:

Daca tangenta de unghi e 0.48 cum aflu cat e unghiul?

Răspuns Câştigător
| GinGinHan a răspuns:

Intocmai exista o carte mare care iti arata ca daca tie iti da cateta op supra ip 3/4 si ti scrie in cartea aia ca 3/4 este < de cat e el in pnm.
cauta pe internet ca asa sigur o sa gasesti decat sa te bagam noi in ceata cu raspunsurile.

4 răspunsuri:
| GinGinHan a răspuns:

Este o carte mare si in aia scrie alt cumva nu ai cum sa afli

| GinGinHan a răspuns:

Asta e la mintea cocosului dar el vrea sa afle < daca ii da ex : 47/6 ce face?

| GinGinHan a răspuns:

Pai imparte da ia vrea sa afle cat e< daca o sa ii dea 0, 09 nu inseamna ca

| AdyP20 explică (pentru GinGinHan):

Fratilor eu am cateta opus, si am cateta alatura. Am calculat tg si mi-a iesit 0.48, iar acum eu vreau sa aflu cat e unghiul? Adica daca tangenta e de 0.48 atunci unghiul ar fi 45 de grade. Sau ceva de genu.

| GinGinHan a răspuns (pentru AdyP20):

Intocmai exista o carte mare care iti arata ca daca tie iti da cateta op supra ip 3/4 si ti scrie in cartea aia ca 3/4 este < de cat e el in pnm.
cauta pe internet ca asa sigur o sa gasesti decat sa te bagam noi in ceata cu raspunsurile.