| anonim_4396 a întrebat:

Dacă te certi o persoană la care ţii cu adevărat şi crede că ai minţit iar tu vrei sa te impaci cu ea dar dansa nu te iertă... ce faci? o pierzi sau încă o sâcâi la cap să te ierte?

Răspuns Câştigător
| Klepto a răspuns:

Ii spun ce am de spus, adica adevarul, ii vorbesc din suflet si las totul la latitudinea ei, daca ea considera ca merit o a doua sansa, bine, daca nu crede ca poate sa ma ierte, tot bine.Nu poti forta pe cineva sa te ierte, dar poti sa imbunezi situatia si sa o remediezi, doar daca inca se mai poate si esti lasat.

O las ceva timp sa reflecteze la ceea ce am zis, nu incerc sa o fortez sau sa ii impun sau sa o santajez emotional sa ma ierte. Odata si odata poate o sa ma ierte, daca nu, o sa ma retrag definitiv.Nu cred ca daca o bat la cap intens o sa ma ierte mai repede, cred ca as indeparta-o mai repede asa.

Pana la urma tine ce ai facut si cat de iertatoare este acea persoana.

4 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @Vogue! Timpul le rezolvă pe toate. Rămâi deschisă la prietenia care dacă este adevărată nu se poate sfârși așa (asta doar dacă greșeala ta față de cealaltă persoană nu este prea gravă). Nu este un capăt de lume și cine știe ce vă mai rezervă viața...
O zi cu zâmbet să ai!

| Neimportant a răspuns:

@Klepto, îţi mulţumesc pentru răspuns, e foarte folositor! ♥

| Neimportant a răspuns:

@IMPERIA, iti multumesc si tie `! si raspunsul tau e folositor.

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Simplu! intorc spatele si nu o mai bag in seama. viata cred ca este prea scurta ca sa stau sa fac demonstratii sau sa stau sa cersesc dragostea cuiva! barbati sunt...