| anonim_4396 a întrebat:

Daca te exciti in perioada ciclului poti ramane insarcinata? Dupa mine este doar o superstitie dar totusi. Astept raspunsurile voastre!

31 răspunsuri:
| BUBULINA a răspuns:

Cu cine sa ramai insarcinata?
cu Mos Craciun?

| funnymantm a răspuns:

laughing in nici un caz. poti sa fii ceea mai perversa fiinta de pe pamant ca nu ramai gravida. si daca te hotaresti sa fi pervesa da-mi un telefon laughing (glumesc tongue )

| SweetCandy a răspuns:

Nu stai linistita...pt a ramane insarcinata ai nevoie in primul si in primul rand de un partenerhappy

| biby29 a răspuns:

Doamne ce intrebari mai punetirolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
O femeie nu poate avea menstră și ovulație în același timp.
În concluzie, nu rămâi însărcinată în acest interval de timp indiferent cât de mult ai fi de excitată.
Pa, pa.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti ramane insarcinata decat daca ai contact sexual cu un barbat.

| Ben. a răspuns:

Daca te exciti cu un organ sexual masculin care poate produce spermatozoizi viabili, exista o sansa foarte mare sa ramai. dar daca te exciti uitandu/te la poza mea de la avatar, sansa tinde spre valori negative.

| funnymantm a răspuns:

Domnule Doctor BenZona... Cum a zis si Legiuitoarea, nu poti avea menstruatie și ovulație în același timp.
Daca ramai gravida in timp ce esti pe stop este NUMAI pentru ca spermatozoizii au supravetiuit in corpul femeii pana la ovulatie. dar si asta e trasa de par. Ca idee spermatozoizii masculini pot trai pana in 24 de ore iar ce feminine pana la 4 zile. Asa, cand vrei a faci copii poti afecta daca vrei sa fie baiat sau fata.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu poti ramane insarcinata daca nu ai contact sexual.

| Ben. a răspuns:

Funny bla bla, era vorba de act in sine. cum poti sa ramai insarcinata fara contact sexual? ma rog, exista un precedent, dar de 2010 ani de atunci nu s/a mai intamplat. adaugirile tale sunt nefondate. spermatozoizii pot trai 72 de ore la adapostul unui corp omenesc si faptul ca se poate determina sexul fatului dupa regula ta este o simpla supozitie personala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NU laughing Daca nu te penetreaza un baiat nu ai cum sa ramai insarcinata laughing.
by zui

| annda a răspuns:

Adica sa te exciti evetual sa te uiti in oglinda si ramai insarcinata?! Si copilul al cui e apoi? Ori n-ai pus bine intrebarea, ori ai 11-12 ani.

| Crisu_8081 a răspuns:

Pai ai grija, sa nu te mai exciti... daca ar fi s-o luam asa, ne mai trebuia inca o planeta pe care sa ne desfasuram.Rasa umana nu se inmulteste asa usor... Tu nu te uiti pe discovery? happy

| Chuck a răspuns:

Hai ma, nu mai raspundeti la toti retardatii care fac misto. Nici cel mai prost om din lume nu punea o asemenea intrebare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, te exciti si faci tripleti.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu. Doar daca ai contact sexual si nu te protejezi.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Cati ani aithinkingthinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chuck, se vede ca nu stii care sunt limitele rasei umane, uite una dintre ele, sa nu crezi ca e o gluma, e purul adevar.

| trololololol a răspuns:

Ai şanse mai mari să rămâi însărcinată stând pe un scaun. Doar că murdăreşti scaunul.

| Madu_9584 a răspuns:

Sigur.

copil deget.sau DEGETICA laughing

ohh fato
sigur k nuraised eyebrows

| JustMeFlory a răspuns:

Trebuie sa ai un contact sexual(cu un barbat) ca sa ramai insarcinata.Totusi...mai documenteaza'te si tu despre chestiile asteahappyParca vad maine o intrebare: Pot sa raman insarcinata de la tampon?straight face

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Eu acum sunt cracranata si naucita. Intrebarea este pe bune sau e la categoria amuzamente?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu! face parte din categoria"Lucruri pe care trebuie sa le stie toata lumea... dar nu le stie!

| angel10 a răspuns:

Nu, cu iguranta nu!
Stai linistita ca pentru a ramane insarcinata este nevoie de mult mai mult de atat.

| Babushka a răspuns:

Insarcinata poti ramane DOAR atunci cand un spermatozoid fecundeaza ovulul cea ce e posibil doar printr-un act sexual neprotejat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aceiasi problema am si eu va rog sa ma ajutati si pe mine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aceiasi problema am si eu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna scuzema ca zic dar esti proasta rau nu ai cum sa ramai insarcinata fara sa ai un partener ca sa ramai insarcinata trebuie sa fie si sperma si dupa cum sti asta numai barbatii au si daca te exciti nu faci sperma... proasta rau

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu. deoarece nu ai un partener.

| Anda_5861 a răspuns:

No hai ca asta ii bunalaughing.cum d'zeu sa ramai insarcinata?laughing. pentru a ramane insarcitata ai nevoie de un spermatozoidlaughing...dar in primul rand de un partenerlaughing... funda?batting eyelashes