| Clasic a întrebat:

Daca trei oameni sunt necesari pentru a sapa o groapa, cati oameni sunt necesari pentru a sapa jumatate din groapa? Argumenta-ti, funda big grin

8 răspunsuri:
| yanly a răspuns:

Păi tot 3, doar că timpul va fi mai scurt.

| JulieR a răspuns:

1 si jumatate (jumatatea se chinuie cu o mana ) laughing

| LolaLollita a răspuns:

Tot trei, doar ca vor termina mai repedehappy

| robijam a răspuns:

Tot 3 pentru ca asa i plateste primaria sa lucreze toti 3 ca sa le dea bani big grin

Răspuns utilizator avertizat
| xXxRadu a răspuns:

Pai tot 3 oameni sunt necesari 1 ca sa sape groapa al 2-lea ca sa-i dea indicatii primului si al 3-lea ca sal aproape pe al 2-learolling on the floor))

| xXxRadu a răspuns:

Sal aprobe* scuzati greseala:d

| xXxRadu a răspuns:

Un om si un copil :d (daca imparti varsta unui om la 2 obtii varsta unui copil) deci un om si un copil...big grin