| Tinnaa23 a întrebat:

Daca un baiat se uita la mine si in pauza si pe geam si de pe hol mai mereu.cel putin..nu e zi in care sa nu se uite la mine si astazi am stat la 1 m unul de altul, cam 1 minut si mai puteam sta dar tampita de mine,ce a hotarat,ma duc in clasa ca imi e sete, da, greseala colosala. Cu toate astea, nu spune nimic...si astazi am iesit afara, si cand a vazut s-a dus in clasa.Credeti ca ma evita? De ce? Nu am facut nimic si nu i-am zis nimic...

5 răspunsuri:
| xSequel a răspuns:

Te simpatizeaza, si e doar impresia ta ca te evita. Incearca sa socializezi cu el. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e neapărat îndrăgostit, poate e un obsedat ce încearcă să te racoleze.

| Benchea_Bianca_1994 a răspuns:

Poate ca te place!
Si mie mi s-a intamplat asta.
Se uita la mine in timpul orei si chiar daca vede ca il observ se uita in continuare, iar copiii din clasa striga: XXXXXX o place pe Bianca...
Tie iti place de el?

| Tinnaa23 explică (pentru Benchea_Bianca_1994):

Sincer, da, pot spune ca il plac, dar nu ne vedem decat la scoala si el se uita la mine si eu ma uit la el cateodata si astazi...asta e o intamplare mai amuzanta, dar mergeam cu colega mea buna pe hol si eram in spatele ei zicand in gandul meu " da sa fie si el pe hol, hai doamne sa fie si el pe hol" si nu era, am intors privirea in jos si cand am ridicat capul aparuse pe hol laughing am o colega foarte buna, care imi e prietena excelenta, dar care uneori ma minte si vineri...cica acest baiat ar fi intrebat-o pe ea daca am eu iubit, iar azi colega mea i-a auzit pe el si pe inca un prieten de-al lui vorbin despre mine. Nu stiu ce sa cred si colega asta a mea ma mai minte, de multe ori si tocmai de asta nu stiu daca este adevarat sau nu.

| Adrianna96 a răspuns:

Ei bine, aici avem 2 variante:
- simple coincidente, doar sunteti in acelasi liceu/scoala;
- te place, dar e mai timid, ii e teama sa.ti spuna.
Desigur, ar mai exista posibilitatea ca sa vrea sa se joace cu mintea ta, sa te enerveze etc.