| anonim_4396 a întrebat:

Daca unei fete ii place de mine dar mie nu cum as putea sa-i spun sa ma lase in pace fara sa o ranesc. Ea se tot da la mine si din cauza ei m-am despartit de o prietena.va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| Andarock a răspuns:

Trebuie sa aiba un motiv pentru care te place:

Uite ce ar trebui sa faci: Tu alegi ce vrei sa faci:

1. Poti sa-i spui ca si tu o placi, iar apoi sa o enervezi atat de tare in cat ea ar dori sa se desparta de tine
2. Spune-i direct ''Nu te plac! Lasa-ma in pace!''
3.Ea ar putea sa se indragosteasca de altcineva si poate te-ar lasa in pace...

3 răspunsuri:
| mistakeofyourlife a răspuns:

@RObeRT...indiferenta doare cel mai tare mai ales daca vine din partea celui iubit. Nu ai cum sa nu o ranesti. va trebui sa te comporti cu ea ca pana acum ca sa ii arati ca nimic nu s-a schimbat intre voi si sa astepti sa nu te mai placa. daca este mai timida nu te va intreba daca vrei sa fi cu ea, dar daca nu este spune-i ceva de genul : "da.te plac, dar ca o amica.". Cum spuneam o sa sufere dar asa e in viata.nu ai cum sa nu suferi. Bafta! happy

| RObeRT_8698 a răspuns:

"fara sa o ranesc", eu zic indiferenta, daca nu e asa scuzati-mi raspunsul!

| Peth a răspuns:

Incearca sa o eviti si fii mai indiferent fata de ea... Poate te va lasa in pace. Daca nu, spune-i pur si simplu ca nu esti interesat de ea.va fi putin ranita dar va intelege in cele din urma.