| VIKZ a întrebat:

Daca vreau sa devin cameraman ce scoli ar trebui sa urmez?(facultate)

5 răspunsuri:
| FoarteLetargic a răspuns:

Scoala de film
Funda?happy

| Grimalkin a răspuns:

Arte cred

| Chiuaua a răspuns:

Arte plastice

| Chiuaua a răspuns:

Arte daca vrei sa faci poze artistice, dar daca vrei ceva in televiziune iti recomand la liceu un pprofil elctric si la facultate ceva in gen Scoala de televiziune

| luxpentrutine a răspuns:

Poti sa faci cursuri de specialitate nu numai la facultati. Exista si scoli de profil. In loc de cameraman, te-as sfatui sa lucrezi ca Editor Imagine. Salariile sunt de pana la 2 mii de euro in Romania.

Am facut mai multe articole cu salarii, dar am si cursuri daca doresti, aici:

Final Cut Pro folosesc eu, merge doar in Macintosh!

Daca nu stii programul, poti invata aici:

http://luxpentrutine.ro/cursuri-de-editor-imagine/