| FataCuBuff a întrebat:

Dati-mi niste caracteristici a varsatorului cum e varsatorul cine imi zice funda si vot cel Mai bun raspuns

18 răspunsuri:
| annaangel17 a răspuns:

Se da batut repede, este ambitios, se indragosteste repede..si ..glumet

| ChristinaGM a răspuns:

Zodia varsator guverneaza planeta Uranus, i se potrivesc culorile: albastru; gri; bleumarin, ziua cea mai favorabila a varsatorului este sambata.Principalele calitati a varsatorului sunt: capacitate intelectuala; calitati de comunicare si capacitate de a intelege notiuni abstracte, iar defectele varsatorului sunt: idei fixe, spirit rebel si atitudine abstracta. Fundita?happy

| radupopa a răspuns:

Varsatorul este a 11-a zodie pe cercul zodiacal; data nasterii acestuia este intre 20 ianuarie - 18 februarie, fiind un semn de Aer, fix, pozitiv, masculin.
Horoscop zodia Varsator, luna ianuarie 2013: Dragoste si cuplu

In primele doua decade ale lunii ianuarie 2013 nu se intrevede nimic nou. Iar daca este sa apara ceva nou, s-ar putea sa nu-ti placa prea tare...

Venus, planeta cuplului Varsatorului, se afla intr-o zona crepusculara, asociata de obicei cu retragerea, inactivitatea, singuratatea, frustrarea sau dezamagirea. Singurele legaturi facilitate de aceasta zona sunt cele secrete, interzise, ilicite.

Dar nu este cazul sa-ti faci prea multe probleme. Insatisfactiile, daca apar, sunt pasagere.

Situatia promite sa se imbunatateasca mult in ultima parte a lunii ianuarie 2013. In casa iubirii si a erotismului Varsatorului se afla Jupiter, care isi va relua mersul direct, revenind la sentimente mult mai bune si la o atitudine mult mai ofertanta, iar Soarele, stapanul casei cuplului Varsatorului, va intra triumfal in Varsator in noaptea de 19/20 ianuarie, aducand cu sine stralucire, caldura si oportunitati.

Configuratia pe care o formeaza Jupiter cu Soarele si cu Mercur (care are si el conotatii amoroase pentru Varsatori) este norocoasa, vestind evenimente fericite. Bucura-te!

Horoscop zodia Varsator, luna ianuarie 2013: Cariera si bani

Parcurgi o perioada mai anevoioasa. Cu Marte in Varsator si Saturn in casa carierei Varsatorului, te zbati mult, dar intampini tot felul de oprelisti, complicatii, dezaprobari. Ai de luptat, iar in toiul luptei s-ar putea sa mai primesti si cate o rana.

Este posibil ca dificultatile si impotrivirile sa-ti starneasca latura impulsiva, agresiva. Incearca sa te stapanesti, fiindca urmarile actelor necugetate te pot costa!

Strategia optima ar fi aceea de a-ti asuma de buna voie o sarcina grea, pentru indeplinirea careia sa actionezi in mod ferm, energic, hotarat, dar fara a starni conflicte sau a te expune riscurilor.

Discretia este foarte valoroasa. Demersurile si intelegerile confidentiale s-ar putea dovedi mult mai eficiente decat manifestarile fatise, zgomotoase.

Climatul se schimba vizibil in ultima decada din ianuarie 2013, cand intrarea Soarelui in Varsator si trigonul format de Soare cu Jupiter risipesc necazurile si iti promit noroc si izbanda, atat in cariera, cat si in plan financiar.

Horoscop zodia Varsator, luna ianuarie 2013: Sanatate si moral

Starea generala in ianuarie 2013 este destul de agitata, cu schimbari de tonus. Uneori ai energie multa (prea multa!), care poate devia in irascibilitate si actiune dezordonata, alteori stari de oboseala si lipsa de vlaga.
Horoscopul lunar al Varsatorului cuprinde:

previziuni astrologice pentru dragoste si relatia de cuplu a nativilor Varsator;
cariera, banii si afacerile Varsatorului;
sanatatea si moralul zodiei Varsator;
sfatul astrologului pentru zodia Varsator.
Nu sunteti multumit de nimic si tineti neaparat sa schimbati ceva in viata dumneavoastra.

S-ar putea sa nu reusiti sa obtineti un imprumut dupa care ati alergat in ultimele zile.

Pastrati-va calmul! Altfel riscati sa declansati o cearta de proportii.
Poftim. Sper sa te ajute.Noroc! Primesc funda?happy

| aculaR18 a răspuns:

Buna! Si eu sunt varsator, conteaza si in ce zi esti nascuta, dar in general varsatorii sunt creativi, ingeniosi, dar si incapatanat. Se zice ca el isi varsa vasul cu apa, care simbolizeaza cunoasterea, peste tot ce il inconjoara(prieteni, familie). Alte caracteristici:capacitate intelectuala, calitati de comunicare, capacitate de a întelege notiuni abstracte, idei fixe, spirit rebel, atitudine distanta. Se intele foarte bine cu gemenii si balantele. Daca mai vrei informatii sa imi spui si in ce zi esti nascuta.

Răspuns utilizator avertizat
| aculaR18 a răspuns (pentru FataCuBuff):

Pe bune? Si eu. In ce an?

Răspuns utilizator avertizat
| aculaR18 a răspuns (pentru FataCuBuff):

Si eu. Ok asta chiar nu mi s-a mai intamplat. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| aculaR18 a răspuns (pentru FataCuBuff):

Bucuresti, sector 4

Răspuns utilizator avertizat
| aculaR18 a răspuns (pentru FataCuBuff):

Da. tu de unde esti?

Răspuns utilizator avertizat
| Alexandra0797 a răspuns:

Piatra pretioasa: granatul, ametistul

Ziua norocoasa: miercuri

Numere norocoase: 4 si 8

Culori: albastru, verde

Metal: uraniul

Locuri prielnice: cele aglomerate

Verb reprezentativ: "a sti"

Esenta zodiei Varsator
Esti independent, neconventional, un individualist de prima clasa. Din acest motiv, semnul tau este greu de indentificat. Exista totusi o trasatura pe care o impartasesc toti varsatorii - manifestati o dorinta sincera de a face lumea mai buna. Deviza ta este "cat mai mult bine pentru toata lumea"?

Ai o groaza de cunostinte pentru ca esti activ in societate, te aperi si ataci cu mare indemanare. Cei ca tine activeaza in organizatii precum Greenpeace si Amnesty Internation. Doresti binele intregii umanitati. Esti cel care initiaza petitiile, paradele sau revendicarile.

Obtii intotdeauna ceea ce doresti pentru ca ai destul curaj sa fii avangardist si neortodox. Esti atras de ideile noi; odata ce-ti intra ceva in cap este greu sa te faca cineva sa-ti schimbi parerea. Acest fapt ii surprinde pe cei din jur care te vad drept o persoana cu un spirit liber.

Filosofia zodiei tale - prietenia
Prietenia este foarte importanta pentru tine si intotdeauna ii aperi pe cei mai slabi. Esti modern, traiesti pe muchie de cutit si utilizezi cu ususrinta cu tehnologia pentru ca toti varsatorii sunt nascuti cu 50 de ani inainte de timpul lor.

Tii foarte mult la prietenii tai, le esti devotat si ai face aproape orice pentru ei. Din pacate, aici vine si reversul medaliei. Uneori te amesteci foarte mult in viata prietenilor tai, se poate chiar spune ca "iti cam bagi nasul unde nu iti fierbe oala".

Calitatile zodiei tale
Obtii intotdeauna ceea ce doresti pentru ca ai destul curaj sa fii avangardist si neortodox. Esti atras de ideile noi; odata ce-ti intra ceva in cap este greu sa te faca cineva sa-ti schimbi parerea. Acest fapt ii surprinde pe cei din jur care te vad drept o persoana cu un spirit liber

| Classmates a răspuns:

Te poţi aştepta la lucruri neprevăzute de la semnul Vărsător.Este o persoană imprevizibilă, care este intersată de orice şi de oricine. Oamenii născuţi sub semnul Vărsător îşi fac prieteni uşor. Sunt fascinaţi de politică, le place sportul, copiii şi se simt inspiraţi de persoanele în vârstă.Un Vărsător tipic este amuzant, original, independent şi în acelaşi timp diplomat, grijuliu şi înţelegător.S-a născut rebel.Tot timpul analizează situaţia, oamenii şi trebuie să aibă răspuns pentru toate aceste întrebări. Vărsătorul preferă cantitatea în loc de calitate.Nu este mulţumit cu puţin, trebuie să ştie, să aibă mai mult.Multe persoane născute sub acest semn sunt aproape genii sau proşti. Vărsătorul prezintă o mixtură de răceală, practicism şi o instabilitate excentrică în interiorul său.Pare că au înţelegere pentru persoanele cu mentalitate.Nu încearcă să îţi impună propriile opinii. Vărsătorii au intuiţia foarte dezvoltată. Sunt capabili să ghicească lucruri înainte de a avea loc.Nu este interesat de tradiţii şi autoritate. Funda?