| Lullu21 a întrebat:

Dati`mi niste statusuri de dragoste, in romana sau rusa, poate si english.mesQ.funda

2 răspunsuri:
| Dιєиυтzα a răspuns:

As vrea sa colorez padurea, Sa pot s`o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri…

Daca ar spune cineva ce e fericirea.as spune ca esti tu!

Acum cand apa ne desparte Desfac pasii clatinati de clipe Ce ne mangaiau simturi ispitite

Daca vei sta pe gandurii si te vei intreba, de ce traiesti un tainic glas iti va raspune :sa lupti, sa speri si sa iubesti…

Tu boca a lado de la mia se transforme en un beso! Un beso de ti es un sueno, un sueno que eu lo amo! Te quiero y te voy amar siempre, mi amor, mi dulce amor!

Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare. Se spune ca vantul bate nu atunci cand iubesti? ar cand frunzele se misca, sa stii doar, ca, TE IUBESC!

Pentru tine as prinde si ploaia din cer; x!

Daca ma iubesti de ce ma faci mereu sa plang?

Cand ai plecat ai luat cu tine si sufletul meu… Intoarce-te!

Y will always love the false image i had of you…

Nu arunca nici o vorba in vant, traieste intens fiecare cuvant…

A day without you is a lost day…

Iubirea este o stofa a naturii, brodata de sentimente…

Pe malul Marii Negre statea un copilas si-mi spunea de tine ca esti un ingeras. TE IUBESC!

As vrea sa fiu o stea… o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca. Te iubesc, printesa mea!

Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus… te-asi iubi!

Daca m-ar intreba cineva ce as alege dintre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca nestiind ca viata mea esti tu; x!

big grin Funda?

| Olycykaingerash a răspuns:

Умереть за любовь не сложно... Сложно найти такую любовь, за которую стоит умереть.