| ZamA a întrebat:

Dati-mi nite idei cum sa fac si eu niste poezii, scenarii...etcsad

Răspuns Câştigător
| carmen1429 a răspuns:

Pai nu stiu sigur la ce te referi cand spui asta... logic ar fi sa o duci bine cu literatura sa ai multe cunostinte si imaginatie; daca vrei sa faci poezii scrie din suflet si mai ales ce simti tu in viata de zi cu zi sau pe moment, daca vrei sa scrii un scenariu sau o poveste sau sa incepi o carte, gandeste`te dinainte de a incepe sa scrii, la toata povestea caci nu poti scrie ce`ti vine pe moment.Scrie pe o ciorna ideile principale fiecarui capitol sau al unui paragraf. Apoi cand te apuci sa scrii scenariu povestea sau cartea(ma rog) incepi sa dezvolti si ideile principale scrise pe ciorna.Insa despre scenarii nu stiu prea multe, poate ca ar fi bine sa scrii multe dialoguri, dar mai intai sa o scrii o povestire si pe baza ei sa scrii si dialogurile.Eu nu stiu multe despre scenarii, insa cantece, poezii, povesti si carti mai scriu si eu big grin