| geanny14 a întrebat:

Dati-mi si mie bancuri/glume, va rog! Multe daca se poate, nu conteaza cu ce, doar sa fie amuzante! Funda! Multumesc!

1 răspuns:
| Zambeste142 a răspuns:

Facebook-ul e ca şi frigiderul. Ştii că nu găseşti nimic nou acolo, dar îl verifici din 10 în 10 minute.
De la atata Facebook, o sa ajungem sa zicem "Sa-ti dea Dumnezeu like!"

Ghici care e sinonimul cuvântului "iad" - 4 litere, începe cu L şi se termină cu i?! [luni]

Profesorul intreaba de un student:
- Daca ai avea de ales intre minte si aur, ce ai alege?
- Aur desigur.
- Eu as alege mintea. Stii de ce?
- Stiu. Fiecare alege ce-i lipseste!

- De ce bărbaţii se însoară pentru prima dată?
- Din lipsă de experienţă!
- De ce divorţează pentru prima dată?
- Din lipsă de răbdare!
- De ce se însoară a doua oară?
- Din lipsă de minte!

Sotia il intreaba pe sot : Draga, blugii astia imi fac fundul sa arate ca spatele casei?
Sotul : Nu, casa noastra nu e albastra!

O blondă făcea dragoste pe bancheta din spate a unui Maybach. În timpul desfăşurării acţiunii, aceasta îi zice bărbatului:
- Ştii, nu îmi pasă de bogăţia ta, nu îmi pasă că ai Maybach, nu mă interesează luxul!
Bărbatul:
- Să ştii că nici pe mine nu mă interesează, eu sunt şoferul!

Culmea ghinionului: Sa te asezi in carul cu fan si sa-ti intre acul in fund!

El: - Iubito, pot să îţi dăruiesc şi Luna de pe cer!
Ea: - De ce, nu ai bani?