| anonim_4396 a întrebat:

Dati`mi si mie idei de haleala pentru ca sunt la cura whistling tinand cont de faptul ca sunt la scoala dupa amiaza ce`as putea manca asa in fiecare zi? `o mai supar pe mami ca zice ca nu`mi mai face nimic de mancare ca eu am slabit si tot mai vreau sa slabesc... da` nu stiu ce sa mananc asa cat mai sanatos ca daca vad atata mancare imi vine sa bag tot in mine. laughingva multumesc muult :X

Răspuns Câştigător
| LaMisto a răspuns:

Mananca bine la micul dejun. E cea mai importanta masa a zilei. Exemple:iaurt, ou fiert tare.La pranz piept de pui la gratar sau peste +salata. Daca zici ca ai ore dupa amiaza mananca la scoala fructe cand ti e foame. Seara mananca supa din piept de pui cu muuulte legume(telina, ceapa, un cartof etc). Si incearca sa mananci cu 3 ore inainte de a merge la somn

2 răspunsuri:
| georgiana a răspuns:

O prietena de-a mea manca piept la gratar sau il poti prepara cu putin ulei de masline in tigaie, ananas si kiwi, multe lichide de asemenea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salate de cruditati in orice varianta, cu: branza de vaci, branza telemea cuburele, oua fierte tari, gratar de pui/curcan, ciuperci sotate sau grill, carne de vita rasol, orez fiert, cartofi fierti/copti. Deci de 3 ori pe zi salata cu cate un produs din cele de mai sus. Garantat!