| Xonia a întrebat:

Dati-mi si mie motive sa merite sa merg mai departe in viataoh go on
K numai potwinking.

Răspuns Câştigător
| bluepuff a răspuns:

Buna.
Ma dau exemplu pe mine. Si eu am trecut si trec prin ce treci tu si inteleg chiar daca e greu de crezut.Sincer,zilnic ma gandesc ce rost are sa mai traiesc si nu gasesc niciodata un raspuns concret. Se poate spune ca sunt un emo kid dar nu am ajuns intr-un asemena hal pentru ca am vrut. Sunt genul de om ce lupta pana la cap si daca m-as sinucide ar fi ca si cum am renuntat la lupta vietii mele. Si adevarat "anto " e cea proasta. Nu are cum intelege ceva ce n`a simtit niciodata. Si daca ar fi sa se puna problema "sinucide-te daca ai tupeu" eu as avea. Vorbele zic ca o viata ai si trebuie sa o traiesti dar de ce? cand esti singur, nai pe nimeni si nimic... Poate acum ai cateva zile mai grele si cred o sa iti revi. Nu noi iti dam motive, tu hotarasti singura. 2 persoane au ales sa-ti dea viata, de acum faci ce vrei cu acest " dar ". Alegerea ta. Si " madalina 3 " cica esti 50% emo. Fata aia habar nu are ce inseamna emo. Comenteaza si astea asa aiurea si prost! Stiu ca e greu dar trebuie sa lupti mai ales daca ai pentr ce. Nu te lasa cuprinsa de probleme si triste, sa nu ajungi cum am ajuns eu. Mi-am dat seama ca tu de fapt nu vrei motive sa traiesti, ci altceva si stii despre ce vorbesc. Noi putem sa iti dam milioane de motive dar nu stiu cate ti s-ar potrivi, eu una as putea sa iti dau toate motivele posibile dar stiu ca o fac degeaba, doar o sa imi dai dreptate dar nu te vor schimba. Ce ar fi sa facem altfel? Cere motive pentru care sa mori. Cum te intrbi de ce sa traiesti, intreaba-te si de ce sa mori. Moartea nu poate fi neaparat o rezolvare, da mori, scapi de tot, dar alta viata probabil nu o sa mai ai si e pacat de unele sentimente, trairi de care, inca nu ai avut parte. Vezi si partea frumoasa o vietii. Chiar daca afara ploua, razele soarelui tot sunt undeva acolo mai departe. Cat de multe probleme ai avea, mai lasa din ele, relaxeaza-te, e timp pentru toate:*. Bafta!

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Da-mi si mie un singur motiv pentru care sa moriwaiting
Ce te face sa crezi ca dincolo e mai bine? Ai siguranta ca macar exista un "dincolo"? Nu se merita sa iti faci planuri pentru viitor.Traieste prezentulwinking

| baru a răspuns:

In lume; 10 mil de oameni fara maini si fara picioare 20 mil care nu vad deloc sau foarte putin 30 mil de oameni cu cancer 40 mil de oameni surdo muti 50 care nu au un televizor 60 nu au apa de baut 70 care mor de foame 80 care sunt singuri 90 care au realizat ca merita sa traiesti dar a fost prea tirziu 100 de mil de oameni au inteles sensul vietii. De acea ca esti fata ca esti baiat traiesteti viata Nu stiu ce te-a indemnat sa gandesti asa dar nu este bine, Inviata sunt foarte multe perioade grele, Dar, trebuie sa le trecem, Nu avem ce face Maine va fi mai bine poimaine si mai bine, Deci -------capul sus sunt destul de sigur ca esti fata si de acea tin cu tot dinadinsul sa i-ti revii, Nu mai fi suparata si mai priveste si lucrurile frumoasa din viata ta nu numai cele grele si urite Sigur va veni soare si pe strada ta Te rog ------Te pup Pa

| JustMusic a răspuns:

Raul provocat familie prietenilor cunostintelor

dupa rau vine si binele

viata e frumoasa

daca mori nu mai poti invia

daca o ei pe drumul morti nu poti da inpoi

ai unele planuri de viitor daca merigi in ceruri o sa fie cam greu sa le implinesti

daca traest cineva te va iubi

Viata este unica, e pacat sa o traim in tristete

pentru ca nu ai de unde sa stii cum e in lumea de apoi

si 5 lucruri ca sa nu te omori
Otrava e scumpa si se gaseste greu.

Ca sa urc pana pe bloc imi e foarte lene.

Se subtiaza comunitatea emo cu un membru.

Ca sa reusesti din prima nu poti, cutitele parintilor sunt foarte tocite.

Prietenii vazandu-te mort intr-un stil naspa, nu vor reusi sa nu izbucneasca in ras, ambianta emo fiind destramata

nu zic ca esti emo dar daca te ganesti sa mori vreo 50 % esti sigur

| Liberty a răspuns:

Daca gandesti asa esti prost, sinucidete ai tupeu? nu asa ca inceteaza cu alintarile

| GdX a răspuns:

Cati ani ai de te vaiti? Viata e frumoasa. Un motiv ar fi acela de a afla ce e batranetea.

| Caaty a răspuns:

Mai intai da-ti tu motive sa merite sa nu mergi mai departe...in viata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa traiesti pentru ca este o gramada de lume care te iubeste mult.Deci nu trebuie sa mori.

| tisha a răspuns:

Buna Buburuza.Cine te supara? si cum ti-a venit asemenea idee? Am fost creati, nu la cererea noastra, insa ni s-a dat un mare dar, acesta este viata. Putem trai si de asemenea putem iubi.Traim pentru a ajunge la desavarsire, la perfectiune. Iubeste neconditionat, fara a astepta ceva in schimb si vei vedea efectele.Fii mai buna si fa ceea ce iti dicteaza inima, nu legile.Bafta!