| SwAn a întrebat:

Dati-mi si mie niste statusuri de dragoste >plssss:FUNDITZZA(da ceva mai speciale nu doar COPY-PASTE)

Răspuns Câştigător
| dianaandra1467 a răspuns:

Eu iti dau si altfel...ok?
:::aCuM nu mai ExiStA dRaGoste,Ci doar sEx:::
::big grinrAGOsTeA sI IUbIrEA,Sunt Doar aCeIaS!:::
"•Statusurile sunt bune', iar cei care le scriu,sunt prosti!love struckrolling on the floor"
• "Cu indiferenţa ta m-ai făcut mai tare. Acum nu-ţi convine dar încet, încet, calc pe urmele tale. Şi abia acum vezi si tu că indiferenţa doare. "

• Am invaţat că oricat mi'ar pasa mie, altora nu le pasa:-J

• Ei, n`au haru sa copieze originalu`

• "Este o prostie să renunţi la visele tale doar pentru că unul nu s-a împlinit!"

• Te crezi in stare să mă poţi judeca? Înceară, dar mai intai fă o analiza având ca subiect de studiu persoana ta!

• Moartea nu e trista. Trist este faptul că mulţi oameni nu trăiesc cu adevarat.

• :X [~_~] See the world in a pink way [~_~] :X

• Ma respecti, te respect.Ma iei cu vrajeala, te iau cu vrajeala.Ma ataci, ma apar.Ma urasti, nu te urasc.Si stii de ce? Pt ca ceea ce pe tine te caracterizeaza, pe mine nu ma defineste.

• Faima existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti.

• °• Lasa'ma cu textele ce nu ma intereseaza.Lasa'ma cu lumea care nu ma agreaza.•°

• Lasati`ma sa fac si bune si rele, dar sa stiu macar ca sunt greselile mele.

o Am muzica in suflet si`n gand.Trec prin toate oriunde, oricand.Muzica e in sufletul meu si va fi aici langa mine mereu.

• Viata nu se masoara in numarul de respiratii pe care le ai, ci in numarul de momente care iti taie rasuflarea.

• Curajul nu inseamna absenta fricii, ci puterea de a merge mai departe in ciuda ei.

• Te gandesti,Aberezi,Trezeste'te, prea frumos visezi.

• Lasa timpu sa treaca, poti sa faci treaba sa mearga.Nu te grabii,vei reusi.

• Vreau o viata nouaa! Si de restuuu` caramele!

• Ca orice copil exista moment in care nu intelegi ce se petrece.

• La locul potrivit, la momentul potrivit, MAGICUL se intampla.

• Fii pur si simplu SURD cand cineva iti spune ca nu`ti poti realiza visele.

• Un zambet e ca 1000 de cuvinte.

• Teoria zambetului:Ingerii nu plang.

• Realitatea bate platourile de filmate.Viata`i frumoasa si fara efecte speciale.

• Viata`i frumoasa.Asta cand o privesti din unghiul potrivit!

• Chiar daca unii nu ne lasa sa traim, privim inainte si ironic le zambim.

• Cand cuvintele esueaza, Muzica vorbeste.

• Ai patruns vreodata dincolo de curcubeu ca sa vezi daca e colorat si-n partea cealalta?

• Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.x

• Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.

• Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu "PRIETENI".

• Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

6 răspunsuri:
| xCatastrophe a răspuns:

Intra pe facebook si este o aplicatie phrases si acolo ai multe cu statusuri.big grin

| Hăgiul a răspuns:

Citate despre dragoste de la oameni celebri:

http://www.intelepciune.ro/......te_58.html

| Nestle a răspuns:

Daca dragostea pe care ti-o port ar depinde de viata mea, ar trebui sa fiu nemuritor. Funda?

| Andreea97_9961 a răspuns:

1) Imi reamintesc clipa dulce, cand ai aparut in calea mea, ca o fantoma ce seduce, cu parul tau rosu ca focul si ochii tai albastri ca cerul senin de vara, imi reamintesc primul sarut care ne-a unit si zabetul tau dulce… Te iubesc!

2) Dumnezeu a creat niste ingerasi si i-a pus sa se joace, dar unul era asa de dulce si de dragut incat ceilalti l-au aruncat pe pamant. Ups!? Te-ai lovit?

3) Cand ma gandesc la infatisarea ta de ingeras buzele mi se umezesc gandindu-ma ca ti-as putea vorbi in soapta, spunandu-ti vorbe dulci…

4)De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi, de-as fi foc n-as mai avea nevoie de caldura, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie de nimic

5) Cand sinceritatea ochilor tai va parcurge aceste randuri, te rog opreste`te din tot ce te retine si gandeste-te la mine. TE IUBESC!

6.)Fara tine ma sting… Ma hranesc doar cu nopti din trecut… Stelele plang in urma ta…Cum as putea sa uit… Cerul e trist… toate vb numai de noi… iar mie… mi-e dor de ochii tai…

7)Esti iubitul mintii, inimii si trupului meu, esti printul fermecat al viselor mele romantice, incantarea si minunea sufletului meu!

8)Cand un pictor orb v-a picta sunetul unei petale de trandafir cazand pe o podea de cristal atunci inseamna ca te va iubi mai mult decat mine… TE IUBESC!

9)Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca. Dar a venit mai devreme. L-am intrebat de ce. A zambit si mi-a spus ca un inger nu pazeste alt inger!

10)Barbatii iti vor spune multe, ca te iubesc si cum si cat, vor spune mai frumos ca mine, dar nu te vor iubi atat…
funda?

| Alinutaaaalina a răspuns:

Mandria ti-a ramas cea mai mare avere, zambeste`n fata raului si nu va avea nicio putere.
Zambetul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite sa iti vezi de drum!
Oricum a fost prea frumos ca se sfarseasca altfel.
Nu se merita sa alegi o solutie definitiva pentru o problema trecatoare.
Oamenii se intalnesc si se cunosc. Apoi se despart.Se despart pentru ca au facut imprudenta de a se cunoste.Se despart, dar nu se uita.
"Mai tarziu" devenea "prea tarziu"
Sunt lucruri care, când ni se întâmplă, ne fac să ne dispară orgoliul, umilinţa nu ne mai umileşte, adevărul, oricare ar fi el, e singurul care ne poate linişti.
Ce prăpăstii în care poţi să cazi ascund cuvintele! Ce curse! Cuvintele nu sunt o glumă. dar oricât de atent ai fi poţi cădea în plasa lor şi să spui lucruri pe care în realitate nici nu le gândeşti!
Cât de mult simt nevoia să judec, să pun ipoteze, să trag concluzii, numai ca să nu-mi cred ochilor, să nu ştiu precis, să fie totul altfel decât este`!
Închipuiţi-vă că într-o zi ar fi venit un tren şi n-am fi mai avut putere să urcăm în el. L-am dorit prea mult, l-am aşteptat prea mult. Ne-am epuizat în aşteptare şi nu ne-a rămas nicio picătură de energie pentru a ne bucura de sosirea lucrului aşteptat. Numai că ne-am fi simţit striviţi de o mare tristeţe, amintindu-ne cât am visat trenul acela care acum pleacă fără noi. Şi ce-am fi putut face după plecarea trenului? Singura noastră şansă ar fi fost să uităm de el, să uităm de toate, să dormim, iar când ne trezeam, cu ultimile noastre puteri, să aşteptăm alt tren...
Înainte să plec, am suflat aburi peste imaginea ta şi am scris cu degetul pe oglindă: dispari.
Totul n-a fost decât un vis frumos şi scurt care n-a trăit mai mult de câteva clipe.
Plecarea nu e întotdeauna un abandon, este şi un mod de a păstra ceea ce ai trăit, dacă ştii să pleci înainte de a fi prea târziu.
DA, sunt fericită cu inima frântă!
Asteptati un tren. Un tren care vă va duce departe. Stiti unde sperati să vă ducă trenul. Nu puteti sti cu sigurantă. Dar nu contează. Pentru că veti fi impreună.
Timpul este singurul lucru care se pierde într-adevăr.
Viseaza ceea ce doresti sa visezi. Pleaca acolo unde vrei sa ajungi. Fi acolo unde vrei sa fii!
Lasă fericirea în pace. Nu e decât un termen de dicţionar.
Amintirile bune dureaza mult timp, cele rele și mai mult.
Deşi suntem diferiţi, toţi vrem acelaşi lucru: fericirea.
`Cât de mult simt nevoia să judec, să pun ipoteze, să trag concluzii, numai ca să nu-mi cred ochilor, să nu ştiu precis, să fie totul altfel decât este`!

Mie astea imi plac, le am notate in calculator.
Pupici:*:*

| mo0nlight a răspuns:

-E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

-Iubirea! Este aripa daruita de Dumnezeu sufletului pentru a urca la el.

-Ca un om sa iubeasca pe altul e probabil cea mai grea sarcina care ne-a fost incredintata, sarcina suprema, examenul final, opera pentru care toate celelalte sunt doar un preludiu…. Iubirea e un imbold pentru fiecare sa se desavarseasca, sa devina cineva, sa devina o lume el insusi de dragul cuiva.

-As vrea sa colorez padurea, Sa pot s`o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri.

-Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare. Se spune ca vantul bate nu atunci cand iubesti? ar cand frunzele se misca, sa stii doar, ca, TE IUBESC!

- Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste…

-Ma culc cu tine-n gand si tot cu tine-n gand ma si trezesc! Lasa-ma sa te iubesc asa cum si visez…

-Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta, sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima…

- Iubirea este o stofa a naturii, brodata de sentimente…

-O inima am, un singur suflet si o petala de trandafir, tie iti apartin toate trei…

-Daca vreodata Luna nu-ti va fi aproape, daca Soarele va disparea, sa stii ca a mai ramas ceva: Iubirea mea, care niciodata nu te va lasa!

-Ceea ce-ti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati de suflet si minte, caci dragostea nu se scrie se simte…

-Daca norii varsa lacrimi si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput…

-Din tot ceea ce-ti daruieste viata, pastreaza intotdeauna ceea ce iubesti cu adevarat si atunci vei sti ca inseamna fericirea…

- Daca drumul catre tine ar fi asternut cu foc eu as trece printre flacari si n`as regreta deloc!

- De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi, de-as fi foc n-as mai avea nevoie de caldura, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie de nimic!

-As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc…

-Oriunde ma uit vad privirea ta. Oriunde merg, simt atingerea ta. Nu am curaj sa inchid ochii, pentru ca stiu ca ai aparea in fata mea si nu i-as mai deschide…

-Ai aparut ca un abur si de atunci imi insotesti pasii precum aerul, nu am uitat primul sarut care inca ii mai simt amprenta lui.

-Iubire inseamna sa sculptezi in inima ta chipul celui iubit si ochii tai sa fie oglinda in care sa se reflecteze chipul celui iubit.

-Dragostea adevarata e un "elixir" pe care odata gasit nu trebuie sa faci prostia si sa il consumi pe tot deodata, ci trebuie savurat in decursul unei vieti…

-Sunt stele ce dispar in noapte, dar niciodata nu se sting, sunt departari ce par aproape si inimi tari care inving…

-Cauta in sufletul meu pacea, cauta iubirea, pasiunea, tandretea, cauta implinirea… Cauta si te vei regasi gasi acolo, foarte aproape de inima mea…

-Tu esti alintul meu de noapte buna, sarutul delicat al fulgilor de nea, mangaierea tandra a vantului de vara esti tot ce am si voi pastra iubirea ta adanc ascunsa in inima mea. Te iubesc!

-Sa iubesti inseamna sa doresti in fiecare clipa sa-i auzi glasul… rasul, sa iubesti inseamna sa tremuri de neliniste si sa tresari de bucurie, sa iubesti inseamna sa te oferi din toata fiinta ta celui care-ti tine loc de soare…

-Un trandafir as vrea sa fiu, sa te sarut printre petale, somnul sa ti-l veghez pana tarziu, ca sa te simti si tu o floare…

- Nu pot sa-ti spun acum ce vreau.Nu pot acum eu nu mai stau. Un singur lucru ti-l rostesc. E acel simplu TE IUBESC!

-Ma gandesc la tine asa cum se gandeste un copil la viata, te doresc asa cum doreste un insetat un strop de apa, mi-e dor de tine asa cum ii este dor omului de libertate… TE IUBESC!

-Fii mereu un rasarit de soare cu chip de inger. Vreau ca focul din inima mea sa aprinda si focul din inima ta fiind mereu doua flacari pe acceasi lumanare…

-Sa ai curaj sa risti pentru adevarul din inima ta, dar sa nu te minti cand il asculti…

-Daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla, acum nu ma mai intereseaza. Stiu ca te iubesc si asta e tot ce conteaza…

-Viata fara dragoste este o umbra a lucrurilor care ar putea fi.

-Dragostea nu are nevoie de cuvinte, insa cuvintele au intotdeauna nevoi de dragoste.

-Toate pasiunile ne fac sa comitem greseli, dar dragostea ne face sa savarsim greselile cele mai ridicule.

-In momentul in care vei avea in inima ta acest lucru extraordinar numit dragoste si vei simti adancimea, incantarea si extazul ei, vei descoperi ca lumea s-a transformat pentru tine