| protopopicitorescovici a întrebat:

Dati-mi si mie un test despre divizibilitate...care este cel mai bun test dau funda ex: 2x4ydivizibil cu 2 sau 3x7y divizibil cu 3 sau cu mai multe maine dau test la mate din divizibilitate si multimi dar daca e eu stiu sa fac cu multimi dar daca vrei faceti si cu multimi big grin

Răspuns Câştigător
| OaNa_5315 a răspuns:

Uite unde poti gasi un test foarte bun, http://www.didactic.ro/materiale-didactice/19864_test-divizibilitate. Il descarci, nu te costa nimic, si ai consider eu suficiente exercitii din el. Funda;;)?