| βǿβǿ a întrebat:

Dati-mi si mie, va rog frumos, cateva texte, poezii de Pastehappy
Vreau sa trimit sms-uribig grin.
va rog ceva mai amuzantebig grin.

fundita :*

2 răspunsuri:
| Lullu21 a răspuns:

Sarbatoarea Invierii aduce in suflete speranta reinnoirii si a dragostei pentru tot ceea ce este frumos si adevarat in viata.
Alaturi de respectul nostru si cele mai bune sentimente, va uram sa petreceti Sfintele Sarbatori de Pasti cu pace si bucurie in suflet.
Hristos a inviat!

Fie ca Sarbatoarea Pastelui sa va umple casa de bucurie, iar sufletul de lumina si sanatate.
Paste fericit!

Cele mai calde urari cu ocazia Sfintelor Sarbatori de Pasti.
Hristos a inviat!

PASTE FERICIT!
HAPPY EASTER!
FRÖHLICHE OSTERN!
JOYEUSES PAQUES!
GELUKKIGE PASEN!
PASCUA FELIZ!
AUGURI DI BUONA PASCUA
1. Iepurasul mustacios, e de Paste norocos. Nu-ti lasa cadou in ghete, are el alte secrete: pasca, oul inrosit, cozonacul, mielul fript si un Paste Fericit!

2. Fie ca bucuria Invierii Domnului sa va aduca in suflet liniste, pace si fericirea de a petrece aceste clipe magice cu cei dragi. Hristos a inviat!

3. Invierea Domnului sa iti aduca in suflet bucurie si iubire. Paste fericit, alaturi de cei dragi!

4. Sarbatori fericite incarcate de lumina, seninatate, bucurie si dragoste!

5. Sper sa nu te ocoleasca iepurasul nici anul acesta, desi stiu ca nu ai fost atat de cuminte precum incerci sa pari!

6. Hristos a inviat! Caldura in suflet, familie reunita, sentimente impartasite, satisfactie maxima si bafta la ciocnit

| Andreea1795 a răspuns:

Iti las niste site`uri ca sa iti pori alege ce vrei :
http://www.portalroman.com/mesaje/Paste.html
http://club13.wordpress.com/2010/04/02/mesaje-amuzante-de-paste/
http://www.fetesibaieti.ro/mesaje/paste.php?pasti=16

Acesta m-a facut sa rad mult :Ce face un cal intr-un lan de opium?
Paste fericit! :)) Depinde cui ii trimiti. Sper sa iti gasesti ceva frumos :d