| Raluka_7441 a întrebat:

Dati`mi si mie va rog statusuri de dragoste si de dor.pentru iubitu meu care e departe de mine...sad plssss

Răspuns Câştigător
| babylove a răspuns:

Ma port ca un copil si stiu ca nu e bine.Si cand ne e foarte bine, e ceva ce nu-mi convine.Tu ma iubesti si ma placi asa cum sunt, de aia pentru mine tu esti cel mai scump de pe Pamant
Ti-ai cautat jumatatea printre multe.Majoritatea erau copile care se credeau adulte.Tu vrei pe cineva jumatate copil, jumatate adult, Eu sunt jumatate mai putin si jumatate mai mult!
Ce-i al meu e pus deoparte.Sa va fie clar la toate!
Ia-ma de mana si sa facem o plimbare.Sa fii doar tu cu mine pan` la rasarit de soare! Fara prieteni,fara bani,fara timiditate,fara telefoane mobile si apeluri ratate!
Tin langa mine doar pe cine iubesc :X De restul` doar ma folosesc!
Imi place chiar daca nu imi mai gasesc unele cuvinte, Imi place cand imi spui tu asa "Sa fi cuminte!
Imi place ca ma crezi, dar tot spui ca mint.Imi place (nu stiuuu) felu` in care ma faci tu sa ma simt :X
Desi poate orgoliu` meu atinge cote mult prea`nalte,sa stii ca incep sa simt ceva ciudat cand stiu ca esti departe
Moamaaa cred ca ai obosit azi. ca ai umblat prin mintea mea toata ziuaa :X
Gandul mi-e mereu la tine, da-mi-l innapoi Ca ti-l dau cand vii la mine sau il impartim amandoi! :X
De la o vreme incoa` nu mai esti in toate mintile, esti doar in mintea mea
As vrea sa pot sa-ti spun cat de mult te iubesc.As fi vrut ca niciodata sa nu te ranesc.
Ca nimeni nu stie mai bine ca tine ce simti.Il iubesti doar pentru tine, nu pentru parinti.
De-ai privi adanc in ochii mei Ai vedea ce-nsemni pentru mine.As renunta la tot Pt noi, nu pentru iubire
Esti locu-n care totdeauna m-am intors.Tu ma aduci la normal cand sunt intoarsa pe dos
şi dacă tu ai fi un drog, te.aş trage pe nas şi umbră de mi.ai fi te.aş urmări la pas
As vrea sa tina capul sus si sa stie ca la greu o sa fiu cu el. Nu lasam lantul strâns dintre noi sa rugineasca. Nu se baga intre noi vreun tovaras sau vreo proasta!
Forever and always I`ll be there fOr you! :X
Arata`i ca o iubb nu fi prost; pune`tsi draq si u macar odata inima`n folos!
Problema ta e si problema mea,Daca dai tu de belea, dau si eu de belea. Uniti, asa am fost mereu Pt ca impreuna nimic nu e greu :X
Am avut ocazia sa ma joc cu oricine.Si totusi, am ales sa te iubesc pe tine
Cu el m'i se dubleaza grijile si supararile dar fara el m'i se injumatatesc bucuriile
Nimeni n-o sa te scoata din sufletul meu.Tu ramai acolo oricat mi-ar fi de greu
Viata Ta E Rozzzz Hmmm Dar Carioca e la Mine!
Zambesc, chiar daca stiu ca ma minte.Mai bine il cred,decat sa stiu ca-l pierd
Staiii pe loc ca vreau sa iti spun ce mi se intampla :X Frate am luat-o razna trupul nu ma mai asculta Bauuu cand apara inima imi bate tare Doamneee cum il cheama oareee
Iti mai aduci aminte cum ne-am cunoscut? Si cum ne bufnea rasu ca ne apropiam prea mult? EU eram prea micaa TU erai pustan,EU eram cuminte TU erai golan
stiu ca esti fructul oprit dar ce nu am voie ma ambitioneaza inzecit
All I want is a kiss,cause you look so fine,all I want is your lips next to mine,just like this, it is better than wine,put your hands on my hips,come on,let synchronize lips.
Si daca il pierzi,nu te mai simti intreg.O sa ajungi sa spui: Dintr`o mie de baieti, tot pe el il aleg
Te-am cunoscut intr-o zi de vara cand totul mi se parea pustiu si m-am indragostit de tine fara sa vreau, fara sa stiu
A inceput ca o gluma sau prostii.nu credeam ca o sa vreau sa te vad in fiecare zi
Papusa n-are rost sa te complici.Ma Iubeste! N-ai ce sa mai zici
Caut fericirea pe pamant fara nicio teama doar cu tine in gand; x
Vorbim la telefon si iti spun ca imi e bine.Te mint, bine imi e doar langa tine!
Cine-ti spune dimineata te iubesc, te iubesc Cine-ti spune la culcare somn usor eu iti doresc Cu cine-ti imparti tu viata Si pe cine tu iubesti Spune-mi daca o zi fara mine ai putea sa traiesti
Strânge-o in braţe, şi când iţi spune " lasă-mă " n-o face!
Faci tu pe zmeul, dar eu sunt vantul Si fara mine nu te-ai putea inalta
Si cu gandu la tine ma tirez spre casa.De ce se intampla in jur de nimic nu-mi maï pasa.
Tot ce fac pentru tine.Fac pentru ca meriti! Spui ca ma iubesti. Sper sa nu ma minti Inima mea demult iti apartine tie Tu ai transformat drama noastra-n comedie
Pe cer si pamant,in iubire m-avant.Tu esti armonia versului ce-l cant si nu te-as schimba nicicand!
We’ll walk this road together,through the storm Whatever weather,cold or warm Just let you know that,you’re not alone
dar sa te schimb cu altcineva nu pot,la tine imi place tot ce nu suport.
S-a consumat un gram de iubire, insa mai aveam o tona.
Fii mai atent la ceea ce iti voi spune! De restul` nu ma intereseaza, da-o-n *** de lume!
Sunt mereu unde esti tu, mereu cu tine.Si tot ce fac,fac numai daca iti e si tie bine.
Esti diferit de toti si meriti sa te laud.Mi-ai fost alaturi la greu,meriti sa te si aplaud
Tu esti intunericul cel rece care-mi da fiori, dar pe de alta parte esti si soarele din zori :X
Si esti langa mine, Si sunt langa tine.Suntem intr-o poveste Unde totul e bine
Vreau sa-mi spui ce-mi place,in visul tau ma oglindesc! Nu-mi pasa ce-am uitat,caci n-am uitat sa te iubesc.
Lasa-ma sa cred casunt ingerul tau, Si-ti voi fii alaturi cand iti va fi rau
Il simt aproape langa mine-n zilele mai reci, e-acea senzatzie care te-ajuta peste toate sa treci!
La inceput am luat`o ca pe o gluma.Culmeaa.Tot tu imi zambeai dupa vreo luna :X
Si sti ca eu vreau doar sa-ti fie bine, Ca pentru tine nu m`as mai gandi la mine.

Pentru mine, noaptea e ziua mea… iar tu esti regina noptii mele "

Statusuri de dragoste 229 " Priveste-ma, tine-ma de mana, tine-ma in brate si apoi, SARUTA-MA "

Ceea ce-ti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati de suflet si minte, caci dragostea nu se scrie se simte… "

Hotaraste-te o data, ce tot stai sa te gandesti? Crezi ca ai sa faci o crima daca-mi spui ca ma iubesti? :X "

Daca norii varsa lacrimi si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput… "

Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc… supara cel ce iubeste… cel iubit isi bate joc! "

Alfabetul incepe cu litera ‘a’, numaratoarea cu ‘1′, tristetea incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu tine… "

Din tot ceea ce-ti daruieste viata, pastreaza intotdeauna ceea ce iubesti cu adevarat si atunci vei sti ca inseamna fericirea… "

Am plans, am suferit, am pierdut atatea, totul pentru o cauza nobila : IUBIREA dintre noi doi… "

Daca drumul catre tine ar fi asternut cu foc eu as trece printre flacari si n`as regreta deloc! "

De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi, de-as fi foc n-as mai avea nevoie de caldura, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie de nimic! "

Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare… "

Prin umbra noptii eu incerc sa te privesc in luna, de dormi eu te-am trezit iubit-o sa iti zic noapte buna… "

As vrea sa fiu o stea… o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca.

funda?

2 răspunsuri:
| TeooTeo a răspuns:

Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine:X
Cea mai grea lovitura in sufletul meu, este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul!
Nu privi in spate,lasa-n urma tot ce-a fost.Tu incercai sa te ridici….el te tragea in jos.Dar nu ceda cand stii ca inca mai poti, ca tine sunt putine dar ca el sunt toti!
Cum poti dormi stiind ca visele tale sunt la mine in brate? cum vrei sa pot sta fara sa te tin in brate? si sa dorm… fara sa te visez in somn? si sa plang… fara sa ma faci fericita?
Imi va fi dor…
Imi va fi rece…
Dar timpul nu va vindeca…
Ci doar va trece…
Intr-o zi se intalnesc DRAGOSTEA si PRIETENIA. DRAGOSTEA intreaba PRIETENIA: daca eu exist tu ce rost mai ai? PRIETENIA raspunde: ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima…
Poate incerc prea mult sa m-amagesc… ca te pot uita, dar si-acum simt pe buze… uneori… sarutarea ta!
Un carbune aprins
E usor de stins
O dragoste adevarata
Nu se stinge niciodata :X
Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt… azi toate astea ma streseaza. as vrea sa mai fiu macar acum putin copil…
Ai fost fructul interzis din care am muscat… Acum fara tine totul e schimbat
M-am mutat pe strada inimilor frante, in blocul suferintzei, la etajul dezamagirii, in apartamentul lacrimilor…
Va veni o zi in care imi vei spune: acum sunt pentru tine, nu pentru alta… iar eu cu lacrimi in ochi iti voi raspunde: ai fost pentru mine, acum fii pentru alta
Tine-ma aproape caci s-ar putea intr-o zi sa realizezi ca ai pierdut un DIAMANT in timp ca colectionai pietricele.
Pe-o petala de lalea, iti trimit adresa mea: ORASUL DORULUI,
STRADA AMORULUI,
JUDETUL IUBIRII,
BANCA INTALNIRII
Intr-o noapte o stea m`a intrebat:"De ce nu il lasi daca te face sa plangi?"….i-am raspuns:"Stea tu ti’ai parasi cerul?"
* Daca cineva va scrie cu un cub de gheata pe soare sa stii ca te VA IUBI mai mult decit mine
Atunci cand iubesti pe cineva, deseneaza un cerc in jurul numelui acelei persoana in loc de o inima, pentru ca inimile se pot frange, insa un cerc nu se sfarseste niciodata.
As vrea sa fiu un nor, sa ma transform in ploaie, pe trupul tau s-ajung siroaie. De cate ori ma vei privi de-atatea ori sa-ti pot sopti "iubeste-ma, te pot iubi."
O sa-ti ascund buzele pe fundul marii sa nu ti le sarute nimeni. Ochii sub un crater de vulcan sa nu ti vada nimeni, iar inima ti-o leg de-a mea sa ramanem uniti!
Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde ca sufletul ma doare…
Iubesc 3 lucruri: soarele, luna si pe tine. Soarele ziua, luna noaptea si pe tine non-stop!
De ce ploua azi? de ce plange cerul? eu cred ca plange pentru mine… oare?
sau pentru tine… asa sa fie? dar ploua prea mult, cred ca plange
pentru amandoi, pentru ca inca nu ne-am gasit, maine daca e soare,
ce zici ne intalnim?

| ѕтαяχωαяѕ a răspuns:

♦ Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine…

♦ As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreau sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

♦ At my desk cu nimeni…cu tristetea…cu mine…

♦ Avaible la tristete, la lacrimi si tacere…

♦ Azi e doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele… sad

♦ Busy pentru fericire si speranta…Avaible pentru lacrimi…

♦ Ce soare trist! Ieri parca era mai vesel…A, nu ieri! De mult, tare de mult…

♦ Colorand zilele mi-am dat seama ca am o pasiune pentru nuante: negru… mai inchis… foarte inchis…

♦ Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii
tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor

♦ Daca as spune ca nu sunt as minti, daca as spune ca sunt as face la fel, pentru ca o parte din mine e la ea/el, dar el/ea nicaieri…

♦ Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

♦ Frumusete
…exterior, zambet …exterior, inauntru…

♦ Iarna
noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…

♦ Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu… doar ma uit…

♦ Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…

♦ M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

♦ Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

♦ Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…

♦ Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

♦ O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

♦ Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc…

♦ Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

♦ Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara. A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…

♦ Singur/a si trist/a, nici nu cred in tristete! Nici nu e nevoie. e chiar aici langa mine…

♦ Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata…

♦ Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi, scaldati in lacrimi…

♦ Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…

♦ Sunt plecat/plecata… culeg flori de tristete…

♦ Tristetea e o stare trecatoare, singuratatea e o stare…

♦ Tristetea… cuvantul care spune ca ceva nu e bine…

♦ Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost, vei fi si vei ramane aici… in inima
mea

♦ Viata mea e simpla: ma trezesc, lucrez, mananc si adorm intr-un ritm aproape nesesizat de tristete….

- Daca tu crezi ca mi-e dor de tine mereu te inseli, mi-e dor doar atunci cand ma gandesc la tine, dar drace, ma gandesc la tine mereu.

- Mi-e dor de tine mereu. Ma gandesc la tine zi si noapte. Mi-e dor de tine acum si totdeauna.

- Astazi mi-a fost dor de tine. Ieri mi-a fost dor de tine. Nu te ingrijora pentru maine, o sa-mi fie dor de tine mereu.

- Ma gandesc la timpul petrecut impreuna si la cat de mult mi-a placut sa fiu cu tine. Mi-e dor de tine.

- Am auzit pe cineva soptindu-ti numele, m-am intors sa vad cine este si atunci am realizat ca era inima mea ce imi spunea ca mi-e dor de tine.

- Daca vrei sa stii cat de mult mi-e dor de tine, incearca sa prinzi picaturile de ploaie. Cele pe care le prinzi reprezinta cat de dor iti este de mine iar cele pe care nu le-ai prins reprezinta cat de dor imi este mie de tine.

- Te astept cu nerabdare, mi-e dor de tine mi-e dor de amandoi, mi-e dor de zambetul tau mi-e dor de noi…

Mi-e dor, mi-e dor de ochii tai si de zambetul tau care-l savuram in fiecare dimineata.

Mi-e-atat de dor de tine, incat as da si ultima farama de paine celui care mi te-aduce inapoi.

Vreau sa te rapesc, vreau sa fi al meu, si eu sa fiu a ta, sa ne iubim impreuna de seara pana dimineata.
Am trait cele mai frumoase clipe alaturi de tine, dar acum ca ai plecat, sunt atat de singuratic incat nu pot sa fac mai nimic! Nu mai rezist fara tine, te iubesc!

Status de dor, status de-amor, pentru a mea mica iubita, cea mai frumusica!
De cand ai plecat, numar incontinuu minutele si secundele pana te vei intoarce.
Te vreau inapoi, nu-mi pasa ce zice lumea. Lumea-i rea si nu stie cat de mult tin la tine.

Daca chiar ar functiona chestia cu pestisorul magic si zana maseluta, singura mea dorinta ai fi tu!

Mi-e dor, mi-e tare dor, de tine al meu mic amor, incat daca nu te-ntorci mai repede am sa simt ca mor!

Ursul face mor mor mor, iar eu toata ziua fac mi-e dor dor dor!

M-ai innebunit, m-ai zapacit iar acum te vreau mai mult ca niciodata, dar timpul nu ne lasa! sad

Te vreau langa mine pentru totdeauna sa fim impreuna ca doi porumbei si nu-mi mai pasa ce vor zice ei.

Doua cuvinte cunosc in lume: Iubire si dor, amandoua fiind legate de tine!

Nu vreau pe-alta fata, te doresc pe tine si mi-e-atat de dor de clipele frumoase incat nu mai stiu ce sa fac ca sa te aduc inapoi.

Cateodata, m-apuca nostalgia. Fumez cate-o tigara, incepe melancolia. si-mi pare rau c-am fost un nesimtit, si de-ale tale sentimente nu mi-a pasat, acum m-am schimbat ( nu doar la pat smug )!

Am vrut sa uit tot ce-a durut, sa intorc pagina si sa spun:"A Trecut!" nu-mi pasa ce-a fost candva.Sunt alta acum si alta`i viata mea.

Prin ochi eii poti sa vezi o mare de culori e numai a ta. daca sti cum s-o pastrezi!

Mi-e dor de tot ce-mi spuneai chiar si cand ma suparai.

Iubeste-ma cand merit cel mai putin, atunci am nevoie cel mai mult.

Ma minte da stie sa ma alinte ma face din cuvinte chiar daca nu e cuminte

A fost alegerea ta si trebui sa o respect.chiar daca imi displace acest aspect

Eu joc un rol,ma prefac ca mi-e bine

Chiar daca iti gresesc,chiar daca lipsesc sa nu uiti ca sunt acolo cu gandul si nu glumesc.

Va venit timpul sa vorbim din nou eu o sa rad de multe iar tie o sa-ti para rau

Am intalnit un inger,mi-a soptit sperante,l-am privit orbind, m-a atins visand, l-am parasit plangand

Si n-am iubit pe nimeni asa cum te-am iubit pe tine,n-am iubit pe nimeni in toata viata mea,nu am iubit pe nimeni altul asa.

Inima mea e usoara, inima mea parca zboara, inima mea nu e intreaga daca nu esti tu.

Cand ploaia in parc ne prindea si totul era linistit traiam clipe care-as fi vrut sa n-aiba un sfarsit.

Eu traiesc. Tu stai. Eu sunt tot ce tu iti doresti. Tot ce tu iubesti.Si N`AI! Lasa`ma sa Fac ce vreau, Oricum in fata ta socoteala Nu dau

Merit sa stiu adevarul si nu doar
Ce'ti este mai simplu sa-mi spui!

:X funda?:X