| curious01 a întrebat:

Dati-mi va rog niste sfaturi cei ce v-ati confruntat cu cosurile, am avut si eu mai multe, am folosit zynerit si cam mi-au trecut dar mai apar cate unul si in deosebi pe langa nas, ce as putea face sa scap comple de ele? si daca am avut acuma in adolescenta o sa-mi mai apara sau gata? va multumesc, funda pentru raspunsuri folositoare!

3 răspunsuri:
| Ilisaysmeow a răspuns:

Cosurile se formeaza din cauza grasimii acumulate pe fata. Am avut aceeasi problema. Ca sa nu iti mai apara ar trebui te speli pe fata cu u sapun special de fatawinking

| curious01 explică (pentru Ilisaysmeow):

Ok, merci, o sa stiu...

| ElenaMimi a răspuns:

1.dupa ce iti storci cosurile te duci site speli cu ama calda aproape fiarta pe fata ca sa ti se deschida porii apoi dai cu spirt sau alcol daca vei faca asa timp de 1 sap sau chiar mai putin iti va trece
2.la unele saloane de frumusete se fac tratamente pentru cosuri si iti dispar
3. sa nu mai fi consumatoare de cocacola sau pespsi deoarece si ele ajuta acei microbi care ti se pun pe fata de la praf etc. sa faca cosuri