| Aia cu cap mare a întrebat:

DAU FUNDA!
As avea si eu o intrebare legata de photoshop cs 3... am vazut int-un tutorial de pe creative monkeyz ca atunci cand deschidea in photoshop o imagine, in afara de cea care era deja ca background, ii mai aparea un fel de fereastra, sus. Cand am incercat si eu sa mai deschid o poza, pe langa cea care era deja ca si background, poza pe care am incercat sa o deschid a doua oara, a inlocuit-o pe cea care era... poate nu am explicat atat de corect ceea ce vreau sa spun, de aceea va voi arata tutorialul de care este vorba, si minutul despre care vorbesc :
http://creativemonkeyz.com/......-aplicate/
minutul 6:20
acolo era deschisa o fotografie cu o textura, o fotografie cu un zid, mai exact... si dupa aceea a mai deschis o fotografie cu tipa aia de pe plaja, iar daca va uitati sus, se deschide inca un fel de pagina, iar cealalta fotogafie ramane acolo, in prima... la mine, cand dau "open" la o alta fotografie, imi inlocuieste instantaneu fotografia pe care o aveam deja deschisa. Acum, intrebarea mea este : cum pot face sa imi ramana deschise ambele fotografii, astfel incat dupa aceea sa le pot suprapune, ca si in tutorial?
Multumesc anticipat :)

3 răspunsuri:
| ioana147 a răspuns:

Pai. da click dreapta pe bara si apasa pe 'Lock the taskbar' si dupa aia trage de ea in jos si tataam. se face la fel. si dupa aia da iar pe lock the taskbar ca sa nu mai mearga sa o faci mare :*.

| DeeaDLove12 a răspuns:

Pai...scz ca te anunt dar nu tu ai facut asta ci un virus
parca vezi ceva niste puncte pe acolo tragi de ele[nu prea tare cat o sa apara perfect] dar nu ai rezolvat problema faza e ca trebuie sa scapi de virus
dai funda?

| jesica_5218 a răspuns:

Pai o readuci la dimensiunea pe care o doresti tragand cu mausu de ea iar apoi dai clik dreapta pe ea si o sa iti apara mai multe chestii dintre care tu o sa alegi LOCK THE TASKBAR, adica blocati bara. funda?