| Câtă4461 a întrebat:

Dau funda! Mai pe scurt ca să înțelegi toată povestea.Pe fata asta o știu de cam un an de la mai mulți prieteni, ea fiind o fată foarte serioasă care până la 22 de ani avut i singură relație de un an iar în aceea relație a fost înșelată. Acestei fete i-am dat follow de mai mult timp am mai vorbit cu ea dar nu am reușit să o fac să iasă cu mine, acum 2 săptămâni și ceva nu am luat din nou inima în dinți și am spus să încerc din nou.De această dată misiune îndeplinită, am reușit să o scot la întâlnire chiar dacă ea stă la 70km față de mine am zis ca merită iar după acea întâlnire eu consider pentru mine ca este ceea ce caut.Pe parcursul întâlnirilor pe care le am avut adică cam 5 la număr am făcut enorm de multe gesturi frumoase pe care le consider ca orice bărbat ar trebui să le facă (deschis ușa când se urcă în mașină,întrebând-o dacă se simte bine dacă vrea eventual apă sau chestii de genu cu care, cred ca am exagerat, dar făcând aceste lucruri nu pot spune ca am lăsat din alura de a fi bărbat adică nu am fost ca un servitor pentru ea).La primele întâlniri am reușit să îi mai fie un pupic sau să o iau de mână sau mai multe îmbrățișări.In schimb la ultimele 2 întâlniri când dădeam sa o iau de mână spunea ca vrea ca lucrurilor să vină de acum de la sine deoarece se simte forțată cumva o înțeleg dar totuși de ce s-a lăsat purtată de mine la primele întâlniri și acum nu mai vrea? La fel comunicarea prin mesaje s-a schimbat în ultima săptămână, nu mai caută subiect de discuție și în majoritatea timpului eu trebuie să o caut dar degeaba deoarece răspunde sec și mă face să îmi pierd din curaj. Fata mi-a spus în față ca vrea să ne cunoaștem mai mult dar fiind și distantă asta mare și neavând prieteni comuni nu văd cum am putea evolua relația.Cel puțin eu mi aș dori să facem și alte activități nu doar să o iau de acasă mergem bem un suc ne plimbăm si atât.I am propus să mergem peste o lună intr o vacanță să ne cunoaștem mai bine deoarece o aventură ca aceasta ar prinde bine și nu ca să fac neapărat ceva cu ea deoarece ea ca fată a zis ca pentru acel lucru trebuie să aibă mare încredere în omul de lângă ea pentru ca își respectă foarte mult corpul (și nu asta urmăresc la ea). ideea e ca fata asta chiar m-a pus capac și știu pentru ca dacă eu am reușit să mă informez destul despre ea sa văd cine e și cum am stat puțin să o urmăresc dar totuși mă pun și în situația ei ca n-a mă știe de 2 săptămâni și ceva.Ca fapt divers ieri când am ieșit cu ea mi-a spus ca sunt o fire vulcanică deoarece stăteam și vorbeam cu ea și mi-a greșit numele dând semn ca mă confundă, eram f2f,ea după ce și a dat seama de asta a început să radă și să sară la mine în brațe cumva să mă împace deoarece a văzut ca m-am supărat, cel puțin pe moment atunci chiar nu știam cum să reacționez, după asta ea mi-a spus ca a vrut să vadă cum reacționez și ca a fost o glumă deoarece acel nume Marius se aseamănă cu Mihai (chiar nu văd legătura). Fată nu pot spune ca stă după bani deoarece ea chiar are tot ce își dorește acasă.Ce sfaturi ai avea să îmi dai atât să văd dacă este interesată de mine ce subiecte aș putea discuta cu ea ca să ne cunoaștem ce idei de mesaje as avea ce idei de întâlniri crezi tu ca ar funcționa pentru a apropia relația

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vezi ca ti s-a raspuns deja la topicul asta, ia de citeste ce ne-am obosit sa-ti scriem:

https://www.tpu.ro/......mai-multi/

| iloveyoumaria3 a răspuns:

Lasă să se întâmple totul de la sine, spune "Fie Doamne cum vrei tu să fie ", am trecut si eu prin asta doar ca la mine era alta poveste, de 100 de ori mai complicată și nasoală de atât,am forțat f mult lucrurile și a fost degeaba,nu îți poți schimba soarta,când se întâmplă așa,de obicei înseamnă ca s-a plictisit de tine sau nu vrea ceva serios cu tine… lipsa de interes doare cel mai tare,sau când se întâmplă așa probabil Dumnezeu știe ceva ce tu nu știi,și e pentru binele tău,mai încearcă cu tipa asta și dacă nu merge te sfătuiesc să încerci să cunoști pe altcineva, deoarece pierzi și timp și poate prinzi si f multe sentimente și după o să ajungi să suferi degeaba. Dacă ți a greșit și numele e clar ca are un Marius în viața ei, astea nu sunt glume, de asta este și așa seacă cu tine, te sfătuiesc să te trezești la realitate, mai există femei…