| NN_9003 a întrebat:

Dau FUNDA! O cunostinta veche (baiat) vorbeste cu mine pe mess in continuu si ma roaga sa vorbesc cu el pana seara tarziu. A zis ca vrea sa fie "fratele meu". Vorbeste cu mine si imi da multi ":*" dar imi zice des ca iese in oras cu nu stiu ce fata si ca pe mess s-a certat cu nu stiu ce fata etc. Ce inseamna asta?

Răspuns Câştigător
| wildcherry95 a răspuns:

Buna! probabil persoana respectiva te place, dar in sens de amica. Parerea mea ar fi - indiferent daca tu esti foarte indragostita de el - sa nu ii dai deloc de inteles asta. Vorbeste cu el, fii deschisa si ai rabdare, poate lucrurile o sa inceapa sa evolueze. La fel am patit-o si eu odata, insa mi-a fost frica sa ii spun ca il plac, pentru a nu strica prietenia. Dupa un timp a spus-o el si asta a fost altceva.
Anyways, incearca sa ii mai dai cateva semnale ca il placi si etc, caci poate timpul e foarte rusinos. Daca iti raspunde la ele, atunci e clar happy Mult succes

3 răspunsuri:
| JadeT a răspuns:

Linistita:*.si eu am un prieten f bun."fratele meu" si imi spune tot ce face cu ce fata iese de care fata ii place. si actuala lui prietena este cea mai buna prietena a mea si ma inteleg super bine ca el. poti sa ai incredere in el si sa fiti f buni prietenitongue

| 3TeoDora3 a răspuns:

Insemna ca te considera ca o sora si iti poate spune tot ce are pe inima...un fel de bro

| NN_9003 explică:

Ideea e ca eu sunt indragostita de el...