| AlexandraFoo a întrebat:

Dau funda! Tocmai am imprumutat de la magazin o pereche de cizme gri, cam cum sunt acestea dar din piele : http://www.google.ro/......tp?/imgres r:12, s:91&biw=1024&bih=554. Tocul are 6 cm. Pret 75 lei.

Mama vrea sa mi le ia, dar nu pentru scoala. Zice sa nu arat ca una de aia. Sunt in clasa a VIII - a. I-am zis ca asa nu mi le trebuie. Pentru ca acum majoritatea timpului merg la scoala.

Pot spune ca am invatat a avut media tot timpul peste 9, 50. La scoala m-am inbracat mereu frumos : haine nedecoltate, tocuri exagerate, cercei cat roata carutei, nu m-am machiat cum o fac restul colegelor, etc

Dar deja sunt a VIII-a. Mie nu mi se pareau deloc exagerate cizmulitele.

Ce credeti este corect ce a facut mama?
Si oare ar trebui sa ii zic sa mi le cumpere?

Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Bittersweet_8364 a răspuns:

Mie nu mi se par exagerate.Ar putea deveni exagerate daca ti le-ai asorta prost.La ceva cu toc daca mai adaugi si o fusta si ceva decoltat deja numai e pentru la scoala. Poti sa ti le iei cu niste blugi si o bluzita cat de cat decenta si ar arata absolut normal.

2 răspunsuri:
| Bebelushaaː a răspuns:

Hey happy
Imi plac cizmulitele love struck Sunt chiar dragute si tocul nu este exagerat. Asa ca nu vad de ce nu ar vrea mama ta. Incearca totusi sa mai vorbesti cu ea si poate poate o convingi.
Pupici :*

| printesatha69 a răspuns:

incearca sa vb cu mama ta sa ti le cumpere dupa ce iei note mai multe 10.eu sunt cls. aV-a dar inteleg