| Simona07 a întrebat:

Dau fundita+ vot daca imi spuneti parerea voastra personala referitoare la acest subiect. Va rog sa-mi raspundeti intr-un numar cat mai mare, am nevoie de multe pareri. In anul viitor am de facut o alegere foarte importanta care a sa-mi schimbe viata, adica sa-mi aleg liceul la care am sa studiez timp de 4 ani.Preferintele mele oscileza intre arhitect si arhitect interior(designer interior) dar deocamdata nu m-am decis si din acest motiv am nevoie de opinile voastre. Daca as alege sa fiu arhitect as urma liceul de Mate-Info iar in viitor facultatea de arhitectura Ion Mincu din Bucuresti.Eu sunt foarte talentata la desen artistic dar cu desenul tehnic am cochetat de cateva ori. Daca as alege sa fiu designer interior as urma liceul de Arte la profilul arhitectura iar mai departe acceasi facultate doar la profilul arhitectura interioara.
Eu mi-as dori sa fiu designer interior dar nu stiu cat de bine se castiga... daca as fii arhitect... nu stiu mi-e frica sa nu-mi irosesc talentul.

Răspuns Câştigător
| lalabell a răspuns:

Poti sa faci liceul tonita, dar te sfatuiesc inainte sa iei legatura cu unl din profii de desen de acolo ca sa vezi daca ai sanse, pentru ca trebuie investiti multi bani in talentul tau daca e asa, trebuie sa te asiguri ca mergi la sigur, apoi da urmezi u facultatea dorita, ca designer de interior se fac bani foarte frumosi, pentur un apartament de 3 camere iti iei in jur de 1-2mii euro

6 răspunsuri:
| diclorofosfat a răspuns:

Daca ai talent de ce sa nu incerci, ar fi pacat sa il irosesti, arhitectura e ceva mai standart, zic eu, pe cind designul interior e ceva ce iti pune in miscare imaginatia, personal sunt o fire mai artistica si toate regulile care trebuie sa le respecte un arhitect m-ar sufoca.

| katy_3282 a răspuns:

Daca esti talentata si te atrage arhitectura cred ca vei avea succes oriunde nu te-ai duce! Principalu mergi inainte spre visul tau si vei reushi! Succes! happy

Răspuns utilizator avertizat
| Simona07 explică:

Bella eu sunt din judetul Suceava asa ca liceul a sa-l fac in judetul meu multumesc oricum pentru propunere!

| Simona07 explică:

Diclorofosfat si Katy va multumesc mult pentru propuneri si urari.

| Simona07 explică:

Catalinxx la mine conteza foarte mult ce liceu voi face pentru ca daca aleg arhitectura va trebui sa fac neaparat liceul de Mate Info deoarece examenele de la facultatea de arhitectura sunt de pura matematica.