| Anonim_5904 a întrebat:

Dau teza la geografie si nu stiu cum sa le tin minte ca sunt prea multe lectii...crying

Răspuns Câştigător
| anDa a răspuns:

Citeste lectiile pe rand si la sfarsit incearca sa vezi daca ai retinut ceva. Daca nu, citeste o lectie de 3 ori si apoi spune tot ce ai retinut. Oricum in timpul somnului, creierul absoarbe toate informatiile dobandite pe parcursul zilei.
Succes!

3 răspunsuri:
| BellsC a răspuns:

Eu am scos pe o foaie ideiile principale si m-am chinuit sa le inteleg cat de cat. Ce nu am retinut am luat pe o mica foita la scoala si cand profu nu era atent pac!laughing
Succes!

| MEMO a răspuns:

Scrieti pe mana ce e mai importantwinking