| Xoxo177 a întrebat:

Dc ma simt invizibilă, de abia s-a început facultatea și mulți sunt în grupuri și vorbesc de parcă se cunosc de mult, și eu stau singură și îmi vine să plâng în orice moment, măcar de ar observa cineva ca nu am pe nimeni, oricum vreau sa dispar

3 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Te simti stinghera. Lucrurile se vor schimba, ai rabdare.
Daca ai nevoie sa vorbesti cu cineva, apeleaza la un terapeut/psiholog. Cu trimitere de la medicul de familie, ai 10 sedinte gratuite pe an decontate de CNAS

| annonimaaaa555 a răspuns:

Ești noua și e normal. Tu trebuie sa înveți sa începi conversații cu alții. Nu aștepta să vină alții la tine. Începe cu cei dintr-o grupa cu tine

| litere123 a răspuns:

Contează mult temperamentul persoanelor. Dacă ești introvertită, îți înțeleg reacția, dar tu te înțelegi? Întotdeauna neobișnuitul e incomod pentru om, oricât de aventuros ar fi acesta. Ai răbdare cu tine, acceptă faptul că îs doar câteva zile din primul an de boboc și nu te mai frământă atât pentru lucruri care pe viitor nu vor mai conta. Treptat, vin și prietenii, sau cel puțin unul, însă până atunci rămâi deschisă la conversații, saluturi și respectiv fii tu însăți. Învață să apreciezi și timpul acesta de singurătate, de tu cu tine însăți, căci ajută la autocunoastere și la investirea-n caracterul tău sensibil. Take care and good luck with your exams!