| alone a întrebat:

Dc nu ma lasa liberaam 18 ani si parinti mei nu ma lasa sa merg nikaieri singura st cuminte mereu am fost _k stau inchisa in casa toata ziua si seara cand ies si eu afara eu vin dupa mine! dc nu ma lasa libera? nu fac nimic rau! nikiodata nu ma lasa sa plec d acasa nikaieri iar daca vreau saplec cu iubitu meu undeva sa fim doar noi 2 ei nu ma lasa! innebunesc nu mai pot suporta... voi c ati face in loku meu?

6 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Spune`le ca ar trebui sa aiba incredere in tine, doar ai 18 ani si nu ai gresit niciodata cu nimic.ca vrei sa te lase sa stai cu prietenii tai, sa nu mai vina dupa tine.ca doar au fost si eu adolescenti, si nu ar trebui sa faca chiar asa.chiar daca o sa gresesti, o sa inveti din greseli happy

| Rukhsandra a răspuns:

Vorbeste cu ei...

| Ingrid16V a răspuns:

Incearca sa le explici, ca ai nevoie de libertate, pentru ca ai o anumita varsta(18 ani) si ca nu mai esti fetita pentru care isi faceau griji mereu. Oricum, parintii isi fac griji tot timpul pentru copii lor, dar ar trebui sa aiba mai multa incredere in tinewinkingsi sa-si dea seama si ei ca trebuie sa mai iesi cu prietenii, pentru ca nu poti sa stai inchisa in casa... spune-le "ca daca nu acum, atunci cand?", cand o sa ai 50 de anihee hee

Vorbeste cu ei si explica-le ca nu mai poti suporta aceasta situatie, sa te urmareasca tot timpul!

Succes si ai grija de tine! Sunt sigura ca o sa te inteleaga si totul o sa se rezolve!:*

>big grin

| Nirvana a răspuns:

Cred ca parintii tai nu te lasa pentru ca inca te cred fetita lor. Daca as fi in locul tau as vorbi cu ei foarte serios si le-as spune ca ma deranjeaza lipsa lor de incredere fata de mine. Fiecare persoana are nevoie de libertate, iar tu la varsta pe care o ai ar trebui sa fii lasata sa inveti sa iti guvernezi singura viata. Trebuie sa le spui ca nu vei reusi niciodata in viata daca nu te vor lasa sa iei propriile decizii si sa iti asumi niste riscuri. Trebuie sa le aduci la cunostinta ca ei nu vor fi mereu langa tine ca sa te fereasca de toate problemele si greutatile vietii. Ai putea sa convingi o matusa sau pe cineva in care parintii au incredere si sa le "deschida ochii" si sa ii faca sa inteleaga ca nu mai esti de mult fetita pe care o cred ei.

| kaTTsu a răspuns:

1. As invata limba romana! una este cand glumesti in limbaj alta cand nu stii sa asezi 2-3 cuvinte fara sa le gresesti.
2. M-as sinucide. Nu as suporta sa fiu atat de prost/a
3. As sterge Yahoo Messenger de pe PC. DAUNEZA GRAV SANTATI! YAHOO POATE UCIDE!
4. Sa mai continui?
5. Arunca-te pe geam practic ai iesit din casa! Dar intra la capitolu 2 sinucidere.
6. Am ramas in pana de idei.
7. La cat te duce nuca, fac prinsoare ca o sa incerci tot ce spun eu.
8. NU FA NICIODATA, dar ABSOLUT NICIODATA vreun copil! ar mosteni prostia ta, ceea ce ar "fiiiiiiiiiiiiii" grav!
9. Numai plati internetul, tu in afara de YAHOO, HI5, SECOND LIFE, PITIPOANCE.COM nu stii!
10. Noapte buna!

| mindblower a răspuns:

Pentru ca n st sa scrii. eu as fugy de acasa sh as fce 3 puradei.