| XxAndreiMasterxX a întrebat:

Dc se zice ca cifra 666 e cifra lui satana?

13 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Pentru ca este scris in Biblie.

| Graphee a răspuns:

Se zice ca ziua de 06. 06. 06 este ziua lui S...
Este numarul bestiei.
Asa zic unii. happy

| Ingerash a răspuns:

Pentru ca asa se zice, e o vorba din batrani

| OglindaOarba a răspuns:

Ne-a explicat poroful nostru de religie
ca...cica nr 6 este numarul imperfectiunii iar 666 inseamna cel mai imperfect.cva de genu nu mai tin nici eu mintethinking

| A_7901 a răspuns:

In Biblie la Apocalipsa spune " Aici e intelepciunea. Cine are pricepere, sa socoteasca numarul fiarei. Caci este un numar de om. Si numarul ei este: sase sute sase zeci si sase. "
E o cheste simbolica.Asa cum e 666 foarte bine putea sa fie si 888, dar e cu 6 pentru ca e stabilil sistemul cu baza 7.Singura problema e ca oamenii au facut show, comert si bancuri proaste din lucrurile din Biblie.

| DSGline a răspuns:

E o supersritie putea sa fii si; 999; 888; 777; 555; 444; 333; 222; 111
Eu nu cred in el
Daca nai stiut este prezent si codurile de bara la produse 3 lini subtiri sunt egale cu 666!
Sper ca ti-am putut fi de ajutor!

| Neah a răspuns:

Citeste Apocalipsa happy

| pufoshenia_7680 a răspuns:

Simplu.pentru ca numele S-A-T-A-N-A este din 6 cifre si daca ai striga de 3 ori sata este ca si cum ai zice de 3 ori 666

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numele lui nero in numerologie este 666(nero imparatul roman care i-a asuprit pe crestini si care a ars romahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa antrebe prostiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

| lillix a răspuns:

Deoarece numele lui nu poate fi pronuntat, i s. a ales un numar. Stiu ca adunate literele dau 6 sau 666. Pentru mai multe detalii il ai pe googlebatting eyelashes

| Homerillum_Homer_1980 a răspuns:

Cine l-a creat pe Dumnezeu?
Care este adevarul despre numarul 666?

Cititi pe blogul meu:
Dumnezeu: Constiinta infinitului [Actualizat: 02. 04. 2012]
http://foc-in-agora.blogspot.de/

| anny_5868 a răspuns:

Pentru ca in trecut era un domnitor parca, care era cel mai aspru intalnit, iar numele lui daca il adunai nu stiu exact cum, dadeau cifrele 666