| cristinanatalia a întrebat:

Dc trebuie sa suferim din dragoste?

11 răspunsuri:
| Adorable a răspuns:

Buna, Cristina!
Este normal sa suferim din dragoste din moment ce iubim cu adevarat o persoana, iar ea ne dezamageste. Nu suferim numai in dragoste, ci si in prietenie si in toate celelalte relatii alaturi de prieteni si cunoscuti din momentul in care ne dezamagesc. In schimb, cel mai mult suferim din dragoste pentru ca iubirea fata de acea persoana este diferita fata de iubirea pentru alte persoane. Este un sentiment mult mai unic.
Fara alb nu exista negru, fara viata nu exista moarte si fara suferinta nu exista bucurie.
Pa, pa!

| ASIGURATORUL a răspuns:

Pentru ca in viata de cele mai multe ori isi mai fac aparitia si dezamagirile...din pacate.

| elenita_7894 a răspuns:

Pt ca persoana pe care o iubim si-a gasit un nou drum in viata, iar pe noi ne lasa cu ochii in soaretongue
Nu trebuie sa suferim pentru ca intr-o zi o sa ne gasim persoana potrivita. Poate nu este acum momentul potrivit!
Fiecare la momentul potrivit!

Sper ca te-am facut sa intelegi treaba asta cu SUFERITUL DIN DRAGOSTE!

Te pup!kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca baietii e boi laughing (fara suparare). De cele mai multe ori ei ne parasesc.

| Psihiatra a răspuns:

Ca sa invatam pentru dragostea ce va urma

| adriana543768654567895334 a răspuns:

Altfel nu ar mai existaa fericire laughing. cica laughing

| BabyLove_3029 a răspuns:

Pt ca asa e viata, asa e dat dl Dumnezeu

| Costică_6760 a răspuns:

De ce nu?

| NascutSaFiuTrist a răspuns:

Pt ca iubim. Daca nu am simti acest sentiment minunat pe care fiecare cred ca il simtim macar odata in viata, nu cred ca am avea pentru ce sa traim, chiar daca uneori iubim fara sa fim iubiti. Dar asta e. Suferim pentru ca iubim si e firesc ca uneori sa suferim din dragoste. Sper ca raspunsul meu te-a ajutat catusi de putin.

| Nothing05 a răspuns:

Buna Cristina:*

Daca iubim, inevitabil vom si suferi;-). Acest lucru este normal in viata. Fiecare suferim macar odata din cauza unui baiat sau din cauza unei fete;-). Dar viata merge inainte, nu sta dupa noi. Trebuie sa fim tari, sa stergem lacrimile si sa nu uitam ca acolo, undeva, in aceasta lume exista un suflet care ne asteapta si care ne este predestinat noua si ne va iubii pentru totdeauna;-). Nu uita: Daca el te-a facut sa suferi inseamna ca nu te merita. Pt ca daca ar tine la tine, nu te-ar ranii niciodata! Nimeni nu merita lacrimile tale, iar cei care le merita nu te vor face niciodata sa plangi;-). Asa ca tine capul sus, zambeste si fi indiferentawinking. Se va intoarce roata, ai sa vezi;-)

Be yourself! :*:*:*