| FallenAngelM a întrebat:

Dc unii se saruta cu ochii deschisi? adica de 2 saptamani am incercat si eu si am vazut ca imi placelaughing dar parca atunci cand inchizi ochii e mult mai intens si mult mai frumos dar cand te gandesti ca el tine ochii deschisi iti vine sa-i deschizi si sa te uiti la ce se uitalaughing bineinteles ca depinde si de persoana si difera de la caz la caz dar.nu intelg. ce e asa frumos? adica da e frumos sa-ti vezi partenerul, partenera in timpul sarutului dar e cam aiurea si infricosator un pic ce credeti?

Răspuns Câştigător
| spirt1 a răspuns:

Depinde de la persoana la persoana... dar, cei care saruta cu ochii deschisi sunt mai realisti (dar este posibil ca ei sa sarute cu ochii deschisi pentru. ca nu sunt siguri pe ei deci ei vor sa vada partenerul daca ii place sa nu )
Avantajul sarutului cu ochii inchisi este acela ca are mai multa intensitate...motivul? simtul tactil nu mai este completat de cel vizual...si deci se concentreaza feeling-ul mai mult pe acesta.

3 răspunsuri:
| bkmad a răspuns:

Cand saruti cu ochii deschisi. posibil persoana nu simte o atractie mare fata de persoana de langa el. vine de la sine. cand saruti cu ochii inchisi este acea pasiune care te lasa purtat.

| hgfdsa a răspuns:

Acum depinde de la pers la pers. Unii isi tin ochii inchisi, tocmai pentru ca e mult mai intens, iar altii cu ochii deschisi, pentru a-si vedea partenerul.Mai sunt si unii oameni care prefera sa isi tina ochii inchisi si doar sa-i deschida din cand in cand.Si eu sunt de acord cu tine, prefer sa-i tin inchisi pentru ca e mai romantichappy.

| ella_2463 a răspuns:

SE spune K kei CARE saruta KU Ochii iNchisi Is Mai romantiki:X

fundoi?:X