| pati a întrebat:

De 3 saptamani am prieten si tinem unul la altul foarte mult.Mama mea a aflat ieri de asta si mai stie ca ii dadeam tigari.Niciodata nu ma asculta tot baga povesti ca eu fumez, nu ma intelege.Aseara i-am zis ca vreaus a avem o relatie mama-fiica dar ea nu a acceptat si e in continuare suparata.Tot aseara i-am trimis un mesaj prietenului meu a vreau sa ne despartim ca e mai bine asa dar totusi il iubesc enorm de mul.Mama mea e inca suparata, tota ziua plang nestiind ce sa facsad. Va rog frumos ajutati-ma. Sa continui sa lupt pentru iubirea dintre noi doi sau sa o ascult pe mama care imi spune ca nu trebuie sa am o relatie. Pe amandoua nu le pot face am incervat deja crying.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut ma numesc Aigean si cred ca am un sfat.Trebuie sa ai o anumita varsta pentru tigari si pentru o relatie. Daca vezi ca mama ta e inca suparata incearca sa-i zici prietenului tau ca trebuie sa-i castige increderea mamei tale. Daca nu functioneaza pastrati legatura si mai incolo peste ceva timp incearca sa te impaci cu mama ta.Sau incearca sa-i faci pe plac mamei tale si poate nu se va mai supara. EXemplu:faci curat prin casa, obtii note mari, o ajuti la cumparaturi, etc.Succes! sper sa se termine cu bine

6 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Doamne.mama ta sigur nu site ce e mai bine pentru tine, vrea sa te protejeze, dar te izoleaza...Ar fi bine sa ai o discutie cu ea si una in particular cu prietenul tau.

Răspuns utilizator avertizat
| kurt a răspuns:

Fa-o pe mama ta sa inteleaga, eu de exemplu nu fumez dar prietena mea da, si vin acasa mirosind a tutun si ma acuza ca am fumat laughing, incearca sa continui relatia fara sa afle mama ta si nu ii mai da tigari zii sa se lase ca nu e bun tutunul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa lupti pntru iubirea ta daca sti ca el te iubeste si tu il iubesti atunci continua sa lupti pentru voi e ca statusu ala "eu te iubesc, tu ma iubesti, noi ne iubim, hai sa ne casatorim" rolling on the floor

| pati explică:

Am 12 ani[poate credeti` ca sunt mai mic dar cand iubesti nu mai conteaza varsta] tigarile mi le dadea` o prietena si il cunosc de 3 ani pe el si stiu ce om ii

| maryaducu a răspuns:

Mi-ar placea sa-ti raspund Pati, dar nu stiu ce varsta ai; evenimentele se vad diferit de oameni in functie de etapa din viata pe care o traverseaza.
Cui ii dadeai tigari? prietenului? Crezi ca e normal?
Priveste viata din prisma ta si fa ce crezi tu ca e mai bine, sincer, sincer, fara sa te minti. Vei vedea ca esti mai responsabila si vei inceta sa mai plangi. pup.