| Madalina_2286 a întrebat:

De cand am ras odata la ora de matematica doamna profesoara are ceva cu mine.Am luat in teza 5 si am rezolvat punctul I perfect si Punctul II am rezolvat doua probleme perfect si mi-a dat doar 5, la tabla mi-a dat un 4 pentru ca nu stiam doar o definitie si facusem problema la tabla perfect.Si nu e ca nu mai invat sau ca intotdeauna aveam note proaste pentru ca in clasa a-V-a am avut media 8 la matematica si in clasa a-VI-a media 9, 50.si din cauza acestor note NU o sa intru la un liceu bun.
Ce pot sa fac, ca profesoara sa nu mai aiba ceva cu minesad, nu pot continua asa...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce-ar fi daca te-ai duce sa o intrebi de ce iti da notele astea? Frumos, serios, respectuos "Dna profesoara nu inteleg de ce aici e asa..." etc happy eu unu' asa as face. Nu ai ce pierde.
bafta

2 răspunsuri:
| Bubu1234 a răspuns:

Are dreptate criisz. Dar poti foarte bine sa vorbesti cu ai tai si sa se duca sa vorbeasca cu profa ta de mate. Succes happy

| criisz a răspuns:

La urmatoarea lucrare, consulta parerea unui alt profesor. Iar apoi te poti adresa dirigintei ca sa poata vorbi cu dansa, pentru a o intreba ce se intampla. Este pacat sa se joace asa cu un elev happy